Po období, keď dievčatá o korunku Miss nejavili veľký záujem, prišla riaditeľka súťaže Silvia Lakatošová (48) s nápadom preniesť ju do online sveta sociálnych sietí. „V minulom ročníku to zafungovalo s influecerom Gogom, teraz som oslovila kráľovnú Instagramu Zuzanu Plačkovú (30),“ prezradila PLUS 7 DNÍ. Tá bola nečakanou ponukou podľa vlastných slov mimoriadne polichotená. „Misskou žijem od chvíle, keď sme sa na káve so Silviou dohodli, že do toho ideme spoločne. Bude s tým mnoho práce, ale to mi nevadí, pretože som vorkoholička. Navyše veľa roboty znamená veľa peňazí. Veľmi sa na to teším. Keď sa pre niečo zapálim, tak to musí byť top, aj keby som to mala zaplatiť ja,“ vyhlásila Plačková.

Hejterka

Kastingy na nové krásky Miss Universe sú už rozbehnuté. Zuzana Plačková sa po boku Silvie Lakatošovej na hľadanie nových dievčat podujala tesne po veľkolepej oslave tridsiatych narodenín. „Milionárkou v tridsiatke, to je fajn,“ pochvaľovala si pred nami žena, ktorá na Instagrame vystupuje pod veľavravnou prezývkou Queen Plačková. „Všetky sny už mám splnené, je načase pomáhať zo svojej pozície aj iným,“ zhodnotila. Priznala tiež, že v minulosti nemala k podobným súťažiam dôveru a hejtovala ich. „Teraz je to pre mňa veľká výzva. Rada skúšam nové veci a je isté, že cezo mňa neprejde žiadna, ktorá nebude pekná. Silvia to berie rovnako. Obe vieme, čo hľadáme. Bude to extrémna bomba. Niečo, čo tu zatiaľ nebolo. Obrovskou výhodou je, že dievčatá dostanú oveľa väčší priestor na prezentáciu, pretože sociálne siete nie sú ničím limitované. Po Miss z nich už budú vďaka vybudovanému Instagramu vplyvné influencerky. A všetky, nielen víťazka. My im naštartujeme kariéru a už bude len na nich, ako sa uplatnia. Ak budú šikovné, môžu z toho ťažiť roky,“ prezrádza recept na úspech Zuzana.

Z Káčatka hviezda

Organizátorky sa zhodujú aj v tom, že byť krásnou pre úspech nestačí. „Hľadáme babu, pri ktorej bude jasné, že je to Miss Universe, hneď ako otvorí dvere. Musí z nej vyžarovať osobnosť, musí byť cieľavedomá, sebavedomá a, samozrejme, musí mať sexepíl,“ vyratúva Silvia Lakatošová. Spomína si však aj na jednu z víťaziek, ktorá prišla ako nenápadné káčatko a neskôr spravila celosvetovú kariéru. „Išlo o Zitu Galgóciovú. Porota ju odmietla, preto som musela zasiahnuť. Povedala som, že toto je budúca Miss Universe. Aj sa tak stalo.

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

Dnes robí celosvetové kampane a je naozaj úspešná,“ teší sa Silvia. Dievčatám, ktoré sa plánujú predviesť na kastingu, organizátorky odkazujú, aby nabrali sebavedomie a vystrojili sa v tom najlepšom, čo majú. „Príďte perfektne nalíčené, oblečené, zožeňte si super plavky, náušnice, topánky, učte sa chôdzu, musíte byť top,“ nabádajú ich.