Prepáčte…

Za dva roky sa v živote moderátorky - s výnimkou relácie Anjeli strážni, ktorú nakrúca dlhých pätnásť rokov - toho veľa zmenilo. Vo Viedni ukončila svoju kultúrnu misiu, zbalila kufre a vrátila sa natrvalo na Slovensko. Doma si asi na každom kroku musela pripomínať, že pre­šla bleskovým rozvodom. „Mávala som pocity krivdy a bezmocnosti, občas aj hnevu… Ale každá minca má dve strany - vlastne mi to aj v niečom pomohlo. Nikto nás netrestá, to je len moment, ktorý nás učí ísť ďalej a dvihnúť hlavu,“rekapitulovala.

Po krachu štyridsaťročného manželstva zostala prekvapujúco žiť s bývalým mužom pod jednou strechou. Opäť sa zabývala v ich bratislavskom dvojdome. No stalo sa to, čo by prehryzla máloktorá slovenská žena. Zamilovaný exmanžel s americkou liberálnosťou nasťahoval k sebe novú priateľku, herečku Vandu Turekovú (46). Tá svojej predchodkyni verejne skladala komplimenty a opisovala ju ako „múdru ženu“. Nečudo, Alena si totiž ako pravá dáma zachovala dekórum a ustúpila.
Útočisko našla v luxusnom dome v bratislavskom Novom Meste, v ktorom si s Jozefom kedysi vybudovali domácnosť a vychovávali v ňom svoje dve dcéry. Neuveriteľnú veľkorysosť dnes prejavujú aj ony. Keď sa Tamara a Babsy stretnú s otcovou priateľkou na jednom večierku, neotáčajú sa jej chrbtom, ale priateľsky ju pozdravia. Inak aj s rodinami trávia čas v Bratislave u mamy. Majú na to viacero dôvodov. Staronovú vilu so záhradou, ktorá moderátorke zostala po rozvode, vylepšuje rozsiahlou rekonštrukciou, a tak je každá ruka dobrá. O strate motivácie nemôže byť teda ani reč. Moderátorka sa vyznala, že najviac energie jej dávajú vnučky. „Aby som prežila všetko, čo žijem. Aj víťazstvá, aj pády, aj ocenenia, aj ťažšie chvíle,“dodala.

Či sa Alena Heribanová vo vynovenom dome teší aj príjemnej pánskej spoločnosti, sa asi tak rýchlo nedozvieme. O nápadníkoch od rozvodu mlčí. Tajuplne priznáva len to, že má „aj svoj súkromný život“. Po sobotnej príhode sme sa jej na rovinu spýtali, či do jej života vstúpil nový partner, no ospravedlnila sa. „Prepáčte, k takým veciam sa nebudem vyjadrovať,“ povedala nám milým hlasom, hoci novú lásku by jej doprial hádam každý.