Žeby nový muž na obzore alebo len záhadný fantóm? Zatiaľ čo spisovateľ Jozef Heriban (66) býva v jednej domácnosti s novou priateľkou, život jeho bývalej manželky, moderátorky Aleny Heribanovej (64) je opradený hollywoodskym tajomstvom. Ona sama tvrdí, že jediné, po čom po šesťdesiatke túži, je svätý pokoj. Dlhé desaťročia žila v harmonickom manželstve, no pred dvoma rokmi sa jeden z najstabilnejších párov nášho šoubiznisu rozviedol, čím šokoval nielen vlastnú rodinu, ale predovšetkým verejnosť. A hoci sme si mysleli, že elegantná moderátorka nezostane dlho sama, oficiálne to tak stále je. Podozrivé sú len bizarné náhody, ktoré sa opakovane okolo nej dejú.

Alenin fantóm

Bola sobota večer, Rytmus bol už dvadsaťštyri hodín otcom a na Hlavnom námestí v Bratislave chystali muzikanti ďalší koncert kultúrneho leta. Pred veľkým pódiom sa schádzali nedočkaví návštevníci, keď sa spoza rohu náhodne vynorila známa moderátorka. Nezdalo sa, že by bola sama. Vlastne kráčala so sivovlasým mužom, ktorý si pri chôdzi pomáhal paličkou. Poviete si - dobrí známi, no v momente, keď Alena zbadala nášho fotografa, strhli sa čudné manévre. Od neznámeho pána sa náhle odpojila, zmenila smer chôdze a rýchlym krokom trielila cez celé námestie. Na jeho konci ju čosi zastavilo. Keď zbadala muzikantov z Cigánskych diablov, zabudla, že sa ponáhľa. Po hodnej chvíli pokračovala ďalej a na verejný koncert nepočkala.

Zdá sa vám, že ste čosi podobné čítali? Je to možné, náhoda rovnakého druhu sa prihodila už pred dvoma rokmi. Krátko po rozvode fotografi pristihli Alenu v uliciach Viedne. Vy­šla vtedy zo Slovenského inštitútu, ktorému šéfovala, a za rohom sa k nej pripojil pán s rovnakou sivou hrivou, ktorý sa podopieral dáždnikom. Neskôr totožnosť „viedenského štramáka“ nevedela vysvetliť, vraj pracovných stretnutí má plno a na detaily sa v návale práce nepamätá. Či aj v Bratislave išlo o dobrého známeho, kolegu alebo iba náhodného okoloidúceho, zistíme asi až vtedy, keď sa nám ozve do redakcie.