Dnes o jedenástej hodine sa konala zádušná omša za českého maestra Karla Gotta (†80), ktorý tento svet opustil prvého októbra. Posledné zbohom mu prišli dať aj dvaja naši ústavní činitelia - predseda NRSR Andrej Danko (45) a premiér Peter Pellegrini (44).

Hoci by si mnohí mysleli, že Danko a Pellegrini budú bok po boku spoločne reprezentovať Slovensko na pohrebe českého slávika, nestalo sa tak. Už ich príchod do Prahy bol osobitný a každý doletel „vlastným“ lietadlom. Dôvodom bolo údajne to, že obaja neboli v Bratislave.

„Predseda NRSR Andrej Danko navrhol premiérovi Petrovi Pellegrinimu, aby išli do Prahy spoločne. No ten to odmietol, lebo letí z Popradu,“informoval pred obradom denník PLUS JEDEN DEŇ Dankov hovorca Tomáš Kostelník. No keby len trošku chceli, mohli myslieť aspoň na to, koľko ušetria paliva a našu znečistenú planétu.

Tým však ich divné manévre nekončili. Ani do Katedrály svätého Víta nešli politici spoločne a čo je ešte zaujímavejšie, ani vedľa seba nesedeli v kostole. V lavici ich oddeľoval český premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou. Žeby mali medzi sebou páni nejaké spory alebo to bola iba náhoda?

FOTO Dankovej a Pellegriniho misie v Prahe, kde nás reprezentovali, si môžete pozrieť v našej GALÉRII.

Prečítajte si tiež: