Ondrej Rigo patril k najbrutálnejším vrahom v novodobej histórii Slovenska. Jeno obeťami boli ženy bez ohľadu na vek. Najprv im znetvoril tvár, zabil ich a vykonal na nich súlož. Následne ich okradol. Vraždil v nočných hodinách. Je odsúdený na doživotie.

Svoju „kariéru“ vraha začal v Mníchove v roku 1990. Predtým sa živil najmä ako drobný zlodej. Rigovou prvou obeťou sa stala istá Helena, ktorá ho načapala pri lúpeži u seba doma. Rozbil jej hlavu, znásilnil a olúpil.

O dva mesiace dostal chuť vraždiť znova. Nemku bodol skrutkovačom do krku, aj ju znásilnil.

Potom odcestoval do Amsterdamu, kde vo vyčínaní pokračoval. Odniesla si to 58-ročná Mária. Tvár jej znetvoril dlažobnou kockou a pokračoval sexom. Potom jej zobral z bytu cennosti vrátane drahých hodiniek.

Vrátil sa na Slovensko, kde sa jeho obeťou stala 88-ročná dôchodkyňa. Tú zabil v domove dôchodcov a následne okradol. Po troch mesiacoch vraždil znova, dokonca dvakrát. V Bratislave ubil palicou na smrť 40-ročnú Annu a jej syna Juraja.

Jedna prežila

Len jedna žena prežila Rigov nočný útok. 31-ročná Bratislavčanka Jana sa zobudila hneď po prvom údere, Rigo spanikáril a ušiel.

Potom si postriehol na 79-ročnú dôchodkyňu Helenu. Tú zabil v jej prízemnom byte kusom betónu.

Ďalšou obeťou bola 22-ročná Henrieta. Tej sa dostal do prízemného bytu v noci cez otvorené okno.

Rigovou poslednou obeťou bola 67-ročná Matilda. Stalo sa to 4. marca 1992. Dolapili ho v hoteli Carlton, kde oficiálne pracoval ako šatniar. Polícia mala dostatok dôkazov, aby ho mohla usvedčiť. Rigo vraždil a znásilňoval s ponožkami na rukách. Aby zahladil stopy. Zrejme si neuvedomoval, že semeno na telách obetí je tiež dostatočný dôkaz na to, aby išiel za svoje činy pykať do basy.

Riga odsúdili 7. decembra 1994 na doživotie v tretej nápravnovýchovnej skupine. Sedí v Leopoldove. V roku 2019 požiadal o podmienečné prepustenie, žiadosť však stiahol.

Viac FOTO beštie v ľudskom tele si pozrite v GALÉRII >>