Zoofil, nekrofil a brutálny sadista. Horehronský rozparovač bol ohavná beštia v ľudskej koži. Štefan Svitek sa narodil 23. januára 1960 v Podbrezovej neďaleko Banskej Bystrice. Už ako mladého chalana ho vzrušoval sex so zvieratami, znalci napísali, že už ako štrnásťročný dával svoj penis do tlamy telaťa, aby mu ho cucalo. Napriek svojim zvráteným chúťkam sa oženil. 

>>> FOTO NÁJDETE V GALÉRII <<<

V osudnú noc z 30. na 31. októbra 1987 sa Štefan vracal z krčmy, kde sa poriadne opil so svojím kolegom. Jeho manželka Mária vedela, že keď sa vráti, bude opäť agresívny. Spolu s dvoma dcérkami sa preto zamkla v spálni. Rozzúrený muž vylomil dvere a sekerou udelil svojej manželke do hlavy 16 rán. Potom sa obrátil k  dcéram Anne a Elene, nad ktorými sa taktiež nezľutoval. 

„Všetky telá rozštvrtil a niekoľkokrát sa nad nimi ukojil. Manželku vyzliekol, sekerou a nožom jej otvoril hrudník a brucho. Odrezal jej oba prsníky a vnútornosti porozhadzoval okolo seba," píše sa na stránke kriminalistika.eu. " V jeho rukách skončil aj plod ešte javiaci známky života, ktorý rozrezal žiletkou a takisto z neho povyberal všetky vnútornosti. Rovnako pokračoval aj v prípade oboch dcér - 4- a 6-ročnej, ktoré už mŕtve pohlavne zneužil a vypitval."

Telá dievčatiek napchal do vreca od zemiakov. Potom ich znova vysypal. Nakoniec dom opustil a ukrýval sa v starej chatke, kde si chcel odrezať semeníky a podrezať žily. To mu však nešlo tak zručne ako v prípade vražedného besnenia. Skúsil sa teda obesiť na švihadle, ale opäť neúspešne. Keď na ceste do obce Sedmák uvidiel zaparkované policajné auto, priznal sa. 

Keď muži zákona vošli do domu na Stromovej ulici v Brezne, naskytol sa im obraz ako z hororovej scény, niektorí to dokonca nevydržali a povracali sa. 

Súd uznal Štefana Sviteka za vinného z obzvlášť brutálnej trojnásobnej vraždy. Beštiálny vrah s podpriemerným IQ súdu navrhol, že si odstráni genitálie aj časť mozgu, ak by ho to uchránili pred najtvrdším trestom. Obesili ho 8. júna 1989. Bol to posledný trest smrti v bývalom Československu.