Muži zákona na policajnej stanici v Hamuliakove zostali poriadne prekvapení, keď sa do vyšetrovacej miestnosti cez pootvorené dvere prešmykol hnedo-biely Jack Russell. S milým psíkom sa najprv chceli trochu pohrať, ale nešlo to. Zviera bolo príliš rozrušené - robilo divné pohyby, zvláštne štekalo, akoby sa im snažilo niečo povedať. Policajtov po dobrej hodine konečne osvietilo a ich prekvapenie sa okamžite zmenilo na údiv. Ukázalo sa, že je to Leo, pes bývalého generálneho prokurátora Trnku.

V galérii si pozrite kreslené vtipy a koláže o Dobroslavovi Trnkovi>>

„Na pomoc sme si zavolali suseda Joža, ktorý sa v psej reči naozaj vyzná,“ prezradil PLUS 7 DNÍ policajný zdroj, ktorý nechcel byť menovaný. „Vďaka nemu sa nám podarilo ako-tak pochopiť, o čo sa nešťastný Leo snaží. Netradičný tlmočník vysvetlil, že pes sa prišiel na políciu udať. Dobroslav Trnka je vraj nevinný, za všetko môže on. „Len sa na neho pozrite, však môj pán nemá žiadne ambície, ten by ničoho takého nebol schopný,“ štekal podľa nášho zdroja Jack Russel v rámci výpovede. „Stačí mu pivo, rybačka a zopár drobných na ruletu. Najradšej by mal od celého sveta pokoj.“

V psíkovom priznaní sa však postupne začali objavovať nezrovnalosti. Napríklad svätosväte tvrdil, že v roku 2009 nahrávali vtedajšieho ministra financií Jána Počiatka. Podľa Joža však zviera vyzerá mlado, určite nemá viac ako desať rokov. Čiže v roku 2009 zrejme ešte nebolo na svete. Policajtom sa nepozdávala ani údajná Leova komunikácia s Marianom Kočnerom - vraj žiadny pes by nenechal na seba toľko kydať.

Na konci výpovede sa chudák psík úplne zložil. „Ach, tie prekliate gény vernosti a lojality,“nadával rezignovane. „Hovorím si, kašlem na Dobroša, nech si sám zje, čo si navaril, ale nutkanie pomôcť mu a zapáčiť sa mu vždy vo mne zvíťazí.“ Ako dodal, nevedel si predstaviť, že jeho pána znovu odvezú do basy, tak sa rozhodol pre zúfalý čin. „Za to, čo napáchal, jednoducho musí sedieť. Či nie?“zaštekal na rozlúčku.

V galérii si pozrite kreslené vtipy a koláže o Dobroslavovi Trnkovi>>