O tom, že v slovenskom poľnohospodárstve úspešne podnikajú talianske firmy, ktorým sa mimoriadne darí najmä pri získavaní peňazí z eurofondov, už čvirikajú všetky európske vrabce. Vďaka podpore slovenských priateľov a priazni našich dievčat si tu žijú ako v raji, dokonca sa im podarilo vybudovať slovensko-taliansky eurovod, ktorým tečú peniaze až kamsi na juh ich rodnej krajiny, do Kalábrie.

Keď sa o úspešnom biznise krajanov na Slovensku dozvedel jeden z najbohatších Talianov, miliardár a niekoľkonásobný premiér Silvio Berlusconi, rozhodol sa časť svojich podnikateľských aktivít presunúť na Slovensko, aby aj on pomohol nášmu agrorezortu a zároveň rozmnožil svoje bohatstvo. Podľa správ, ktoré získal, Slováci v poľnohospodárstve pohnojili, čo mohli, mohol teda prísť na hotové. Nemieni však robiť biznis v malom ako jeho krajania. „Celý svet o mne vie, že veľmi rád obrábam, tejto činnosti by som sa chcel venovať aj vo vašej krásnej krajine,“ povedal Silvio po príchode na farmu, ktorú kúpil za bagateľ. „Zaujímam sa aj o sliepky a veľmi rád mám zajačiky,“ usmial sa potmehúdsky taliansky podnikateľ a politik.

Ako je známe, Berlusconi stál viac než dvadsaťkrát pred súdom, okrem iného za spoluprácu s mafiou, falšovanie účtovníctva, spreneveru, daňové podvody, dokonca za detskú pro­stitúciu. Na otázku, či sa nebojí, že mu opletačky s políciou či so súdmi nehrozia aj na Slovensku, s úsmevom odvetil: „Práve naopak. Všetky domnelé trestné činy, ktoré ste spomenuli, ma predurčujú na to, aby som vo vašej krajine bol úspešný ako podnikateľ a čoskoro aj ako politik. Už som podal žiadosť o vaše štátne občianstvo a onedlho založím slovenskú politickú stranu La Giusta Direzione - Správny Smer, v ktorej rád privítam ľudí s politickými skúsenosťami, napríklad slovenských poslancov, nejakú peknú štátnu radkyňu a podobne. Úprimne si myslím, že som bol najlepším premiérom, akého Taliansko malo za posledných stopäťdesiat rokov, takže môj cieľ je jasný - stať sa premiérom aj na Slovensku, čo by bol asi svetový unikát, viacnásobný premiér vo dvoch krajinách.“

Silvio sa novinárom pochválil prvými úspechmi. Na farme má zlatonosnú sliepku a unikátnu dojnú kravu, najlepšiu v Európe. Vitaj, Silvio!