Tip na článok
Nový moderátor: Eňu Vacvalovú vystrieda v obľúbenej relácii o čosi menej obľúbený politik.

FIKCIA Bugárove Zlaté časy: Stálica slovenskej politickej scény bude mať vlastnú televíznu reláciu

Dohodla sa na nej s novozvoleným šéfom RTVS Jaroslavom Rezníkom.

Elena Vacvalová končí v Zlatých časoch, v populárnej relácii ju vystrieda politik Béla Bugár. Ako sa exkluzívne podarilo zistiť týždenníku PLUS 7 DNÍ, prekvapivá zmena na moderátorskom poste je súčasťou zákulisných dohôd počas voľby nového šéfa RTVS.

„Rozbíjať si koalíciu kvôli pánovi Mikovi určite nebudeme,“ takto šéf Mostu-Híd Béla Bugár naznačil, že jeho poslanci zrejme podporia Jaroslava Rezníka v druhom kole voľby nového riaditeľa RTVS. Ako sa nám podarilo zistiť, všetko bolo trochu inak. Za názorovým obratom stálice slovenskej politickej scény boli najmä tvrdé zákulisné rokovania. Rozhodujúcu rolu pritom zohrala séria tajných stretnutí medzi Bugárom a samotným Rezníkom.

FIKCIA Lídri slovenských strán sa dohodli na tom, ako by mali vyzerať poslanci parlamentu

Ako informuje náš zdroj blízky rokovaniam, šéf Mosta-Híd prišiel na rozhovory s jasnou požiadavkou - žiadal vlastnú reláciu. „Vraj chce naplno využiť svoj tvorivý potenciál a po dlhých rokoch v politike chce skúsiť aj niečo iné,“ vysvetľuje náš zdroj.

Novozvolený šéf RTVS s touto požiadavkou nemal problém, len sa nevedeli dohodnúť na televíznom formáte pre politika. Hovorilo sa o Noci v archíve, Nebíčko v papuľke aj relácii Nikto nie je dokonalý, ale Bélovi Bugárovi sa nezdali dostatočne reprezentatívne. Chvíľu to už vyzeralo, že vystrieda Alenu Heribanovú v Anjeloch strážnych, ale potom nastali nečakané komplikácie. „Pán Bugár zistil, že jeho anjeli strážni nemajú záujem zviditeľňovať sa,“ tvrdí náš zdroj. „Údajne mu odkázali, že ak dostanú chuť objavovať sa v televízii, nejakú si kúpia.“

FIKCIA Hľadá sa tlmočník pre Danka: Tvrdé výberové konanie zvládnu len najlepší z najlepších

Voľba tak nakoniec padla na Zlaté časy, čo nám potvrdil aj samotný Bugár. „Viete si predstaviť niekoho vhodnejšieho pre túto reláciu? Veď v politike som už celú večnosť, takže je na čo spomínať,“ tvrdí. „A viete čo? Pre mňa sú všetky časy tak trochu zlaté. Je to otázka správneho charakteru a pozitívneho mentálneho naladenia.“

Béla Bugár pripustil, že si za moderovanie vypýtal o niečo vyšší honorár než jeho predchodkyňa, o konkrétnych číslach však rozprávať nechce. „K svojim novým povinnostiam v televízii budem pristupovať maximálne profesionálne a domnievam sa, že tomu by malo zodpovedať aj moje finančné ohodnotenie,“ vysvetľuje.

VIDEO Plus 7 Dní