Nedávno ich prekvapilo, že výmena štyroch figúrok mala byť zásadnou rekonštrukciou vlády a v rámci nej ich prekvapilo, že ministrom vnútra sa stal Tomáš Dru­cker, ktorý ako minister zdravotníctva, to treba uznať, vyriešil takmer všetky problémy tohto rezortu. Nemocnice sa topia v prebytkoch financií, pacienti nefrflú (hoci zatiaľ iba tí, ktorí mali to šťastie a kontakt so slovenským zdravotníctvom neprežili), lieky sú takmer zadarmo, sestričky celé hodiny sedia s vyloženými nohami a rozmýšľajú, kam investujú svoje veľké príjmy, e-zdravotníctvo funguje na sto percent a do ambulancií v zapadnutých dedinách sa hrnú všeobecní lekári. Ale dobre, povedali si občania, lepší Drucker v hrsti ako Kaliňák na streche. A čakali, či ich Drucker nesklame a urobí poriadok aj v rezorte vnútra, najmä či odvolá policajného prezidenta Tibora Gašpara. Stal sa opak, Gašpar zostal, Dru­cker odstupuje.

Našej redakcii sa podarilo získať svedectvo o skutočnom pozadí rozuzlenia vzťahu ministra vnútra a policajného prezidenta. Tí sa rozhodli vyriešiť konflikt po chlapsky. Minister Drucker síce nepôsobí dojmom silného chlapa, vyzerá ako flegmatik, ktorému sa občas nechce ani dýchať, opak je však pravda - vyzval policajného prezidenta na férovku. Keď sa dozvedel, že Tibor Gašpar je pôvodným povolaním telocvikár, zaváhal, ale nechcel sa ukázať ako slaboch a súhlasil, že si zmerajú sily na tatami.

Po krátkom tréningu sa v polovici minulého týždňa stretli v športovej hale, kde trénujú policajti, ako dobiť, prípadne dokopať páchateľov, či už skutočných, alebo domnelých. Tibor Gašpar sa pri pohľade na ministrovo telo spýtal, či si to nerozdajú radšej v pingpongu, no minister ani brvou nepohol a statočne sa postavil na tatami. Dohoda znela jasne - porazený odstúpi z funkcie. Sotva zaznel pokyn na súboj, Gašpar zaujal bojový postoj. Drucker iba mlčky stál a robil to isté, čo mesiac vo funkcii ministra, čiže nič. Gašpar teda poľahky podrazil Druckerovi nohy a tresol ho na žinenku. Keď minister lapil dych, s bolestivou grimasou (ani my sme dovtedy netušili, že je schopný mimiky) sa chytil za šiju a povedal: „Odvezte ma do nemocnice, ale do štátnej, hádam to prežijem. Príšerne ma bolí krk, celkom akoby som mal chrbtovú kosť.“ Keď ministra nakladali do sanitky, z posledných síl podal ruku Tiborovi Gašparovi, ktorý sa práve chystal odpojiť zranenému nejaké zbytočné hadičky, a zašepkal: „Keď sa vrátim z nemocnice, odstúpim.“ No dobre, poviete si, ale veď Dru­cker v pondelok na tlačovke hovoril niečo iné. Nuž, milí občania, ak veríte tomu, čo hovoria politici na tlačovkách, je to len a len váš problém.