Bez silného Ruska nie je možný svetový mier, vyhlásil predseda nášho parlamentu Andrej Danko na Medzinárodnom fóre pre rozvoj parlamentarizmu v Moskve.

V prejave sa venoval aj šíreniu informácií: „Informácie sa dnes šíria tak rýchlo, že ich často nestíham analyzovať, najmä ak sa podávajú formou súvetí, a to nielen priraďovacích, ale, a to už považujem za zákerné kybernetické útoky na moju osobnú integritu, aj formou súvetí podraďovacích s niekoľkými vedľajšími vetami.“

Ďalej pán Danko zdôraznil, že v slovenskej legislatíve nemáme zákony, ktoré by prevádzkovateľov sietí a diskusných fór donútili, aby identifikovali osoby šíriace klamstvá a polopravdy. Ako príklad uviedol tvrdenie, že na Slovensku nedávno prebehla zásadná rekonštrukcia vlády, pričom „každému občanovi Slovenska je jasné, že je to haxo... oxah... hoax“, zápalisto vysvetľoval účastníkom fóra.

„Nebuďme takí, akí sme boli za komunizmu,“ rozrečnil sa pán Danko o vzťahu k Rusku. „Keď bol komunizmus, všetci sme sa pozerali na Východ, teraz sa všetci pozeráme na Západ. Teda okrem mňa, ja sa smelo a hrdo pozerám na Východ, veď na Západe by tieto moje reči asi nikto nepočúval, ale tu, v Moskve, sa cítim ako doma, medzi bratmi Rusmi. Buďme hrdí na svoj štát a urobme všetko pre to, aby sme mali dobré vzťahy aj s Rusmi, Číňanmi, Vietnamcami, so Severokórejčanmi, s Kubáncami a ďalšími národmi,“ dodal náš politik.

Andrej Danko si zobral na mušku aj hospodárske sankcie voči Rusku. „Sankcie nie sú a nikdy nebudú riešením. Riešením je len otvorený dialóg, priateľstvo, láska a porozumenie,“ dodal a vykročil do rokovacej sály, aby vyobjímal a vo tri vrhy, po brežnevovsky, pobozkal všetkých ruských účastníkov podujatia. Keď natrafil na ruského generalissima, zrazil opätky, zasalutoval a zakričal: „Súdruh generissimus, kapitán Danko! Počas môjho velenia parlamentu sa nič mimoriadne nestalo!“ Keď sa generál začudoval, že civil dostal hodnosť kapitán bez toho, aby mal vojenské zásluhy, Andrej Danko sa opäť postavil do pozoru a riekol: „Čo bolo, bolo! Terazky som kapitán!“ A šuchol generálovi do vrecka pozývací list, v ktorom opisuje, ako sa situácia na Slovensku zvrháva, že mnohí politici aj obyčajní ľudia by radi obnovili demokraciu a dôveru v štát, a prosí ruských generálov, aby, keď to bude treba, prišli opäť spraviť poriadok ako v auguste 1968. Na záver Andrej Danko zvolal: „Nech žije mier! Mier!“ Generalissimus sa nechápavo poobzeral a povedal: „Mier? Ale veď ja mierim! Na Krym, na Donbas, na Západ, na Ameriku, na holandské lietadlo… Nič sa ty neboj, Andriuša. Dnes pomáhaš ty nám, zajtra pomôžeme my tebe!“