Keďže ako dieťa i junior chodil do školy, pred časom mu rodná strana zverila post štátneho tajomníka na ministerstve školstva, pred pár dňami sa jeho meno zasa spomínalo v súvislosti s uvoľnenou stoličkou ministra kultúry, ktorú opustil Marek Maďarič.

Erik Tomáš má všetky predpoklady šéfovať slovenskej kultúre. Vie písať aj čítať (najradšej vraj číta výpisy z účtu, ale to je v strane Smer bežná záľuba), pri prestretom stole celkom obstojne používa príbor a pár ľudí dúfajúc, že ako minister kultúry by mohol finančne podporiť ich umelecky hodnotné projekty, dokonca môže potvrdiť, že bol niekoľkokrát v divadle a kravatu mal zladenú s oblekom a košeľou, čo svedčí o jeho nadštandardnom estetickom cítení.

Strane Smer však ani vysoká odbornosť a lojalita nestačili a do finálnej nominácie sa Erik Tomáš nedostal. Zamyslel sa teda nad sebou a pri porovnávaní s Markom Maďaričom prišiel na to, že jeho predchodca napísal pár scenárov, preto sa aj Erik rozhodol, že sa pustí do tvorby. S rýchlosťou a invenciou, ktoré by mu mohli závidieť aj severekórejskí súdruhovia, autori mnohých umeleckých diel vrátane opier - napríklad nebohý súdruh Kim Čong-il ich týždenne skomponoval desiatky -, za pár hodín napísal svoj prvý opus, bábkovú tragikomédiu pre malých aj veľkých Príbehy zo Súmračnej krajiny.

Keďže Smer dlhodobo a programovo rozmaznáva novinárov, pozval ich na skúšku pripravovanej inscenácie, ktorú sponzorsky podporilo združenie talianskych agropodnikateľov. Autor sviežeho dielka Erik Tomáš prezradil zopár detailov príbehu. Čestný a spravodlivý kráľ Robert Veľký zistí, že zlý princ Jasaň a bosorka Mária premenená na princeznú trošku škodia jeho imidžu, a vyženie ich z kráľovského paláca. Potom ho však prepadne obrovský smútok, až sa zabudne smiať. Preto povolá mudrcov z blízkeho, ale najmä zo širokého okolia a tí mu poradia, aby si zohnal Gašparka a ďalšie figúrky, ktoré ho rozveselia. A naozaj! Len čo na scénu príde Gašparko, na tvári Roberta Veľkého sa objaví rozkošný úškľabok. Ako všetci vieme, bábky majú svojich vodičov, ktorí im zároveň prepožičiavajú hlas. Erik Tomáš nám síce neprezradil mená tvorcov, podľa našich informácií réžie predstavenia sa ujal, bábku Gašparka vodí a hlas jej prepožičiava muž s hlasom nápadne podobným hlasu Roberta Fica.

Diváci sa teda majú naozaj na čo tešiť.