Tip na článok
Miki na slobode: Harabinov senát rozhodol, že Mikuláš Černák bol odsúdený nezákonne.

Fikcia: Harabinov senát rozhodol. Černák bol v base nezákonne

Na slobode sa ocitol aj Mikuláš Černák. Harabinov senát totiž zistil, že ho kedysi vyšetroval terajší riaditeľ inšpekcie ministerstva vnútra, ktorá je nezákonný orgán.

V pondelok popoludní opustil bránu väznice Mikuláš Černák, označovaný za niekdajšieho bosa slovenského podsvetia. O jeho okamžitom prepustení rozhodol senát Najvyššieho súdu, ktorému predsedal Štefan Harabin.

Ako je známe, tento jeho senát pred niekoľkými týždňami úplne oslobodil policajta odsúdeného za korupciu. Zdôvodnil to tým, že jeho trestnú činnosť vyšetrovala inšpekcia ministerstva vnútra. A tá je, ako sa píše v rozhodnutí Harabinovho senátu, „bez najmenších pochybností v rozpore so zákonom a bez legislatívnej opory“.

Teda „… trestné stíhanie začal neoprávnený orgán, bez kompetencie v zmysle Trestného poriadku a zákona o Policajnom zbore“. Podobne senát argumentoval aj pri zrušení rozsudkov, ktorými bol odsúdený Mikuláš Černák.

Ako totiž vyšlo najavo, jedným z policajtov, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní závažnej trestnej činnosti banskobystrického bosa bosov, bol policajt Ivan Ševčík. A ten je v súčasnosti riaditeľom sekcie kontroly a inšpekčnej služby, teda orgánu, ktorý nemá legislatívnu oporu!

A tak aj všetky úkony a dôkazy, ktoré boli voči Mikulášovi Černákovi zo strany terajšieho riaditeľa inšpekčnej služby vykonané, sú, pochopiteľne, nezákonné, a teda nulitné.

Pritom vôbec nie je podstatné, či riaditeľom inšpekčnej služby bol aj v čase vyšetrovania, pretože mal ako policajný funkcionár predvídať, že riaditeľom orgánu, ktorý nemá legislatívnu oporu, sa v budúcnosti stane.

Riaditeľ ústavu na výkon väzby posledné rozhodnutia Harabinovho senátu víta. „Vieme, aké sú väznice preplnené, a očakávaný masívny odchod odsúdených, ktorí budú oslobodení týmto senátom vďaka nekonvenčnému výkladu zákona, nám len pomôže. Dokonca uvažujeme o zrušení strážnej služby pri vchode do väzenia, ktorú nahradíme bežnou guľou na dverách. Aby sa k nám zvonku nedostal nikto nepovolaný.“

VIDEO Plus 7 Dní