Na Slovensku sa neustále zvyšuje vek odchodu do penzie. To nedá spávať politikom, ktorým na srdci neleží nič iné ako blaho občanov. Nie tak dávno mohli odchádzať do penzie šesťdesiatnici, neskôr sa dôchodková hranica zvýšila na 62 rokov a dnes je to o pár mesiacov viac s perspektívou, že budeme musieť chodiť na panské, nechať sa vykorisťovať možno až do sedemdesiatky.

Ej, tristo hrmených! A to veru nie, zaprisahávajú sa naši sociálni jánošíci. „Vari náš ubiedený ľud ešte aj na smrteľnej posteli má lopotiť za pár grajciarov?! Ako prvý sa nasrdil najsociálnejší z najsociálnejších, poslanec Robert Fico, až sa mu ruky od zlosti - pod stolom - roztriasli. Vari sa trochu aj zľakol, že ľud naňho začína zabúdať, vyrukoval teda s tvrdením, že ľudia si zaslúžia odchádzať do penzie vo veku 65 rokov, ani o deň neskôr.

Najnárodnejší národniari, aby prehlušili rámus okolo najtransparentnejšieho nákupu bojových rebriniakov pre vojsko, sa ne­chceli dať zahanbiť a prebili ponuku socialistov, vraj strop má byť 63 rokov, hoci podaktorým z nich sa viac páči číslo 69.

Bugár úr, zástupca maďarskej väčšiny na území, kde žije maďarská menšina, pretromfol návrhy svojich partnerov. „Ja si myslím, že človek môže odísť do penzie aj pred šesťdesiatkou. Stačí si našetriť.“ Na poznámke, že mnohí pracujúci nemajú z čoho šetriť, sa uškrnul: „Možností je veľa. Kto bráni pracujúcim, aby za pár grajciarov alebo za tridsať strieborných kúpili kúsok zemičky a v správny čas ju predali s mnohonásobným ziskom? Mne sa to osvedčilo.“

Boris Kollár, aby sa ešte viac zapáčil voličom, najmä však voličkám, je za to, aby pracujúci odchádzali do dôchodku vo veku 60 rokov, ak splnia niekoľko podmienok. Musia mať najmenej desať detí, pretože tak každý z nich zabezpečí desať dodávateľov odvodov do Sociálnej poisťovne, a tí budú zarábať na ich penziu.

Zlatý klinec do rakvy, v ktorej odpočíva v pokoji viera ľudu v zdravý rozum jeho volených zástupcov, zatĺkli kotlebovci. Uviedli, že sa netreba starať o penzistov a kadejakých pracujúcich. Treba sa najprv postarať, aby sa všetci narodili. Keď vyrastú, potom sa už o nich oni, kotlebovci, postarajú a rýchlo znížia výdavky Sociálnej poisťovne. Celým desaťtisícom, ba možno aj státisícom dajú vlaky zadarmo, lenže cieľovú stanicu si nebudú vyberať sami, určia im ju oni, oblečení v slušivých rovnošatách. Veď tradíciu takých vlakov na Slovensku máme, oni sa postarajú, aby vstala z popola. A potom bude dostatok peňazí na penzie pre ostatných, no najmä pre samotných kotlebovcov.