Andrej Danko sa totiž vyhrážal samovraždou upálením a Béla Bugár emigráciou do Maďarska. Marian Kotleba uvažoval o odchode z parlamentu. Ak sa mali zachrániť títo velikáni pre Slovensko, musel prezident konať. Po dohode na termíne predčasných volieb na 23. a 24. decembra tohto roku sa Andrej Kiska rozhodol vymenovať dočasnú úradnícku vládu na čele so skúseným politikom a medzi Slovákmi veľmi obľúbeným Štefanom Harabinom.

Ten, ako je známe, obvinil v týchto dňoch ešte stále úradujúceho premiéra Fica z vlastizrady. Na sociálnej sieti zverejnil informácie o tom, že predseda vlády chce spraviť zo Slovenska nemecký protektorát: „Nie je to náhodou Anšlus? To si nedovolil ani Hitler,“ napísal rozhorčený Harabin.

Termín vymenovania dočasnej vlády národnej spásy a porozumenia bude známy v najbližších dňoch. Ako sme sa dozvedeli z kruhov blízkych Hradu, hlavu štátu upútal pri výbere Harabinov rozhľad a jeho flexibilita vo všetkých otázkach. A tiež jeho známosti naprieč celým spektrom na Slovensku. „Od narkobaróna cez šoubiznis až po všetky niekdajšie politické špičky. Kto sa môže takými známosťami ešte pochváliť?“ potvrdil nám off record pán prezident. „Páčila sa mi aj jeho priamosť. Keď som svojho času vyhlásil, že je čas ukončiť éru nášho súdnictva, ktorá má pečať harabinovskej justície, Števo mi vtedy odkázal, že ,ešte takú nehrali, aby Harabinovi politici rozsudky diktovali‘.“

Ako obaja páni skonštatovali, tie žabomyšie vojny, keď Števo nazýval Andyho úžerníkom a klamárom, už majú za sebou a teraz ich čakajú vážne časy pri konsolidácii spoločnosti, ktorá padá do priepasti.