Tip na článok
Porozumenie: David Copperfield, v strede, nechával zmiznúť veľké
veci. Ako poradca ministerky Sakovej by mal nechať miznúť veľké prípady. Isto ocení skúsenosti Tibora Gašpara, vpravo.

FIKCIA Novým poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej bude mág a iluzionista David Copperfield

Správa, že ministerke vnútra Denise Sakovej bude radiť bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róbert Krajmer, teda muži, ktorí boli najväčším tŕňom v oku mnohým Slovákom,  viacerých zaskočila.

Po nástupe do funkcií poradcov predviedli pani ministerke, ako sa upratujú korupčné a iné kauzy, ktoré by mohli vrhnúť zlé svetlo na vládnu koalíciu a najmä na stranu Smer.

„Zametanie káuz pod koberec sa pani ministerke nepáčilo, považuje ho za metódu z minulého storočia, navyše, kauza zametená pod koberec pod tým kobercom stále zostáva a hrozí, že pri obrovskom rozsahu korupcie na Slovensku bude treba čoraz viac kobercov, na ne by však rezort vnútra musel vyčleniť značnú časť svojho rozpočtu a nezvýšilo by na odmeny pre pracovníkov rezortu,“ napísali nám z tlačového a zatĺkacieho odboru ministerstva o prvých krokoch nových poradcov. „Okrem toho, pomaly nikto v rezorte vnútra už nemá prehľad o tom, ktorá kauza leží pod ktorým kobercom, a to by mohlo pred najbližšími parlamentnými voľbami spôsobiť chaos. Aj tieto dôvody viedli pani ministerku k tomu, aby do funkcie svojho poradcu angažovala aj iluzionistu Davida Copperfielda.“

Ako je známe, David počas svojej kariéry nechal zmiznúť - pred očami divákov - Sochu slobody, sedemdesiattonový vlak Orient Expres aj obrovské lietadlo. „Nechať zmiznúť pár veľkých korupčných káuz, to bude pre Davida hračka, navyše, keď to nebude musieť robiť pred zrakom verejnosti. Copperfield, ako vieme, prešiel cez Veľký čínsky múr, túto jeho schopnosť využijeme pri získavaní informácií o opozičných stranách a prezidentovi Kiskovi. David nám zabezpečí daňové informácie o záujmových osobách a nikto nás nebude môcť podozrievať, že zneužívame svoje právomoci alebo ich zneužívajú pracovníci Finančnej správy,“ vyhlásila ministerka vnútra.

„Vieme, že pán Copperfield nechal zmiznúť lietadlo, preto sme ho požiadali, aby na začiatok nechal zmiznúť slovenský vládny špeciál, nemecké vyšetrovacie orgány a neskôr, keď nám korupcia vynesie opäť nejaké hmotné statky, Davida poprosíme, aby pre istotu nechal zmiznúť celé Nemecko aj Vietnam, aby sme už navždy mali pokoj a mohli sme sa povracať do našich pôvodných funkcií,“ povedal našej redakcii jeden bývalý ústavný činiteľ, ktorý, ako nám prezradil, po pár trikoch Davida Copperfielda bude opäť nevinný a pripravený slúžiť ľuďom. Našim ľuďom.

VIDEO Plus 7 Dní