Tip na článok
Kŕmenie: Všetko, čo nezjedia rozmaznané decká, dostanú prasce. Na snímke sa neskrývane tešia na obľúbenú kôprovú omáčku. Živočíšna výroba opäť rozkvitne.

FIKCIA Obedom zadarmo pre všetkých školákov sa potešia najmä poľnohospodári

Od Nového roku nastane v našom školstve konečne radikálna zmena.

Učebníc síce stále nebude dostatok, aj slabo zaplatených učiteľov, i zopár telocviční by sa zi­šlo, osnovy by tiež potrebovali nejaké tie úpravy, ani papierovania by nemuselo byť toľko, možno aj kadejakých ústavov s nejasným predmetom činnosti v rezorte by mohlo ubudnúť, zato každý školák, či chce, či nechce, dostane každý deň obed zadarmo, pravda, ak mu ho v školskej jedálni, kde pracujú poslední mohykáni za minimálnu mzdu, bude mať kto uvariť a vydať.

Prevratná zmena z dielne sociálne orientovanej strany Smer potešila nielen rodiny, kde obracajú v ruke každé euro, ale najmä rodiny milionárov. Konečne nebudú musieť deťom, chodiacim prevažne na súkromné školy, dávať vreckové na jedlo, keďže deťúrence sa najedia vo výchovno-vzdelávacej ustanovizni. Rodina milionára s dvoma školákmi môže ušetriť možno až päťdesiat eur mesačne, teda päťstovku za jeden školský rok, takže za pár rokov stravovania v školskej jedálni si mamička školákov z takejto rodiny bude môcť kúpiť novú topánku, ba, ak sa uskromní, možno aj celý pár, a keď sa stravovanie zadarmo osvedčí a zavedú ho aj na stredných školách, bude si takáto mamička môcť na stužkovú svojich ratolestí dovoliť aj nejaké lacnejšie šaty z nákupného centra.

Ako to už na Slovensku chodí, každý dobrý úmysel súčasnej vládnej koalície, každý skutok v prospech obyčajných ľudí musí niekto ofrflať. V prípade obedov zadarmo zazneli hlasy, že deti stravu v školských jedálňach nechcú, vraj porcie iba rozbabrú a vracajú ich takmer celé. Na to má Robert Fico, poslanec parlamentu a predseda strany Smer, odpoveď: „Môžeme urobiť čokoľvek, stále do nás budú hádzať kamene a opľúvať nás. Samozrejme, sme pripravení na to, že nie každé dieťa zvládne to, čím ho budeme kŕmiť, preto sme už rozbehli rokovania s farmármi, ktorí sa tiež neustále na niečo sťažujú. Všetko, čo deti nezjedia, im chceme ponúknuť, aby mohli rozšíriť stagnujúcu živočíšnu výrobu, najmä chov prasiat. Svine určite zožerú všetko, čo dostanú do válova, o tom som presvedčený. Ak by som to mal vyjadriť poeticky, chceme, aby sa svine pri válovoch mali od Nového roku ešte lepšie.“

VIDEO Plus 7 Dní