Krátko nato, ako sa vyskytli prvé prípady poslancov so zvýšenými hodnotami IQ, zasadlo politické grémium, pretože sa ukázalo, že tento zákerný vírus sa môže šíriť naprieč celým politickým spektrom.

Ako sa vlastne vírus IQ prejavuje? Ako informoval šéf poslaneckého klubu Smeru Martin Glváč, „poslanec napadnutý vírusom IQ sa správa ako šialenec, je rozhodnutý hlasovať podľa svojho vedomia a svedomia, vyskytol sa dokonca prípad, keď si postihnutý jedinec chcel naštudovať návrh zákona, o ktorom mal hlasovať. Je typické pre našu politickú scénu, že tento blázon pochádza z opozičného košiara. Navrhol som predsedovi parlamentu, aby chorého ospravedlnil zo zasadnutí, kým príznaky neustúpia. Naša strana Smer zároveň ponúkla, že opozičného šialenca dočasne prichýli do svojich radov. Máme dobré výsledky s podobnými prípadmi. Už po niekoľkých dňoch v Smere pacient prestane mať čo i len náznaky túžby hlasovať podľa vlastného svedomia a zaujímať sa, o čom vlastne hlasuje“.

Politické grémium sa zhodlo na potrebe urobiť v pléne parlamentu IQ testy. Ich výsledky oficiálne nezverejnili, z kuloárov sme sa však dozvedeli, že IQ testy v zákonodarnom zbore boli väčšinou negatívne, poslanci sú proti zákernému vírusu prirodzene imúnni. Postihnutých jedincov, podobne ako spomenutého poslanca, izolovali a pôjdu na preliečenie do Smeru.

Do diskusie o víruse sa zapojil i predseda parlamentu Andrej Danko. Podľa jeho zistení vírus IQ ohrozuje aj mladú generáciu. „Našťastie, rezort školstva už roky patrí Slovenskej národnej strane a v rámci školskej reformy začínajúcej sa dvadsaťpäť rokov deformujeme naše školstvo tak, že zákerný vírus IQ má minimálnu šancu napadnúť našich žiakov a študentov. Nájdu sa, bohužiaľ, čierne vrany, ale medzinárodné testy žiakov každý rok ukazujú, že sme na dobrej ceste. Veď nikto nemôže dať Slovensku lepšiu školskú reformu, ako môže dať len Slovenská národná strana Slovenskej národnej strane. Ak SNS dostane šancu aj po ďalších voľbách, v ktorých si trúfame na trojciferný, možno aj štvorciferný výsledok, urobíme všetko pre to, aby sa u našej mládeže neobjavil už ani jeden prípad vírusu IQ. Dnes naši poslanci tvoria v parlamente jednu desatinu a ja osobne urobím všetko pre to, aby sme v budúcich voľbách získali podstatne viac mandátov - jednu dvadsatinu a možno aj jednu tridsatinu!“ rozohnil sa pán Danko.

Politické grémium sa zhodlo aj na vytvorení parlamentného výboru na boj proti vírusu IQ. Plénum si bude vyberať z dvoch kandidátov na predsedu výboru. Za vládnu koalíciu je v hre Ľuboš Blaha zo Smeru. Opozícia, ako je pre ňu typické, sa zatiaľ na kandidátovi nedohodla, rozhoduje sa medzi kotlebovcom Milanom Mazurekom a Martinou Šimkovičovou, bývalou členkou Kollárovho hnutia Sme rodina.