Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi Slovenskom a USA stále vyvoláva spory. Už tradične najviac kričí doktor Fico, ktorý zas ide vyhlasovať referendum, no jeho niekdajší súdruh Peter Pellegrini za ním príliš nezaostáva. Vystríha pred budovaním vojenských základní na našom území a beztrestnosťou nespočetného množstva cudzích vojakov, ktorí sa sem po ratifikácii nahrnú. „Veď podľa toho pamfletu Američania nebudú podliehať našim zákonom a policajti im nebudú môcť uložiť ani pokutu za dopravný priestupok! Dokonca sem môžu priviezť hocičo a my nebudeme mať právo pýtať sa, či je to zbraň hromadného ničenia, jadrová hlavica alebo nejaká raketa,“ uviedol v televíznej diskusii.

Keďže podľa dezolátnych portálov už dnes stoja pred americkými odvodovými kanceláriami zástupy ťažkých kriminálnikov, čakajúc, kedy k nám plne vyzbrojení konečne priletia a našu krajinu, štátnosť i zvrchovanosť rozoberú na súčiastky, líder Hlasu sa rozhodol tvrdo zakročiť. „Ak už tu musia byť, dobre, ale po našom!“ povedal exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ.

Ako? Politik je rozhodnutý si dva neuralgické body - Kuchyňu a Sliač - zobrať pod patronát. Ako líder najsilnejšej opozičnej strany na to vraj má nárok. Okrem toho, už dávnejšie sa pochválil, že absolvoval výcvik na pilotovanie čmeliakov a doma mu visia dve letecké bundy. Na domáce pomery viac než slušná kvalifikácia. „Nepripustím, aby sa strategické objekty zmenili na vojenské základne cudzej armády,“ rozvinul plány. „Preto som Lacovi Naďovi navrhol dohodu. Za to, že sme netlačili na referendum, mi dá hodnosť plukovníka a urobí zo mňa šéfa na oboch letiskách. Potom zavediem prísne poriadky. Američania budú podriadení nášmu veleniu, dostanú tabuľkové platy, musia využívať tunajšie zdravotníctvo, naučiť sa základnú terminológiu v slovenčine, absolvovať prednášky o histórii Slovanov, kurzy politickej výchovy, varenia tradičných jedál, vyšívania, háčkovania, štrikovania... to posledné zmažte... Uvažujem o recitačnom krúžku - učili by sa básne na tému leteckej dopravy, napríklad Zleteli orly z Tatry či tak nejako. Aj o povinnom sledovaní slovenských seriálov, nech vidia, čo všetko tu musíme znášať. Párkrát ich zoberieme do krčmy, kde zistia, že sme suverénny národ, ktorý si nenechá skákať po hlave!“

Výcvik tiež bude prebiehať inak, než si chlapci spoza veľkej mláky predstavovali. „Nebudú nám tu nad hlavami machrovať na F-16! Začnú pekne od piky. S drevenými samopalmi na buzeráku. Ani valašky im nepožičiame. Časom si budú môcť zalietať, ale len na vetroňoch. Pod mojou taktovkou. Stíhačky dostanú do rúk naši ľudia.“

FOTO V GALÉRII ►►►

Bývalý premiér je presvedčený, že minimálne kvalitná borovička a slovenské telenovely votrelcov dostatočne zdecimujú a možno ich z našich končín nakoniec vyštvú. „Hlavne Farma a Slovania! Tie ich dostanú!“ usmial sa Peťo plný optimizmu, nasadil si čelenku a išiel si zabehať.