Olympijský oheň nezapáli jeden človek, ale rovno dvaja. Mimoriadnej cti zapáliť olympijský oheň sa dostalo dvom športovým titanom. V záujme zbližovania Severnej a Južnej Kórey pochodeň na štadión prinesie severokórejský vodca Kim Čong-un ruka v ruke s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Hoci o športových výkonoch Kima Čong-una svetová verejnosť veľa nevie, doma v Kórejskej ľudovodemokratickej republike aj malé deti vrátane novorodencov vedia odrecitovať všetky jeho mimoriadne výkony. Jedným z najväčších je každoročný výstup v poltopánkach a obleku na zasneženú posvätnú horu Pektu-san, vysokú 2 750 metrov, kde sa narodil jeho otec Kim Čong-il. Severokórejčania vám ochotne, nebojácne hľadiac do ústia hlavne policajného samopalu, prezradia aj to, že ich najvyšší predstaviteľ už ako polročný zabehol maratón v národnom i ázijskom rekorde, ako ročný sa stal majstrom Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v gymnastickom viacboji, v stolnom tenise ako mladší žiak pravidelne získaval titul vo dvojhre aj vo štvorhre, pričom štvorhru na rozdiel od súperov hral sám, bez partnera, a v exhibičných zápasoch hral pingpong - dokonca i štvorhru! - bez súperov tak, že stíhal odrážať loptičku na oboch stranách stola. Práve pri pingpongu sa zrodila jeho láska k raketám, ktorá pretrváva dodnes.

Kimov partner Donald Trump uviedol, že je najlepší vo všetkom, čo kedy robil, tak prečo by nemal byť najlepší v športe.

Organizačný výbor zimnej olympiády chce ušetriť peniaze, preto veľkolepý otvárací ceremoniál, na záver ktorého borci Kim a Donald zapália oheň, spojí so záverečnou slávnosťou. Ako sme sa dozvedeli od prostorekého Trumpa, s priateľom Kimom, s ktorým sa zblížili počas nácvikov ceremoniálu, zapália oheň a v tej istej chvíli aj veľkolepý ohňostroj na rozlúčku s hrami. Jeho rakety budú lietať nielen nad celým Kórejským polostrovom, ale i nad Japonskom, Spojenými štátmi, vlastne nad celou zemeguľou.

Veľkou neznámou bola účasť Rusov na olympiáde. Ako je známe, Medzinárodný olympijský výbor nedovolil ruským športovcom bojovať o medaily pod ruskou vlajkou, ruská prítomnosť na hrách však bude očividná. Rusi vyhlásili, že keď už pomohli Trumpovi stať sa americkým prezidentom, nenechajú ho v štichu ani teraz. Postarajú sa, aby ani jeden z dvojice bežcov s pochodňou nedobehol toho druhého a aby obaja s pomocou špeciálnych ruských výživových doplnkov dobehli do cieľa a zapálili olympijský oheň a ohňostroj nevídaných rozmerov.