Moderátor privítal politikov, každému ponúkol pohárik destilátu z dielne firmy Otec Zakladateľ. „Len vydržte, chlapci, a prídu aj vám nejaké demarše od Európskej únie,“ odkázal Vladimír Mečiar. Hosteska odovzdala hosťom kvetinové dary, ktorými sa pokúsila zmierniť žiaľ divákov nad klesajúcou úrovňou politickej kultúry. Boris Kollár, propagátor tradičnej rodiny - sám má tradičných rodín najmenej desať - šiel hosteske osobne poďakovať do zákulisia a v relácii sa už neukázal.

Pozvanie do televízie prijali aj najvyšší ústavní činitelia - moderátorovi, zrejme pod vplyvom neskorej hodiny, sa plietol jazyk a párkrát ich označil spojením sústavní ničitelia. Prezident Andrej Kiska v dojímavom prejave poprosil občanov o odpustenie, že im spôsobil traumu, lebo netransparentne financoval svoju prezidentskú kampaň a porazil neporaziteľného Roberta Fica. „Keby som nerobil čachre s osobnými financiami a peniazmi z mojej firmy, isto by dnes funkciu prezidenta, teda človeka, ktorý nemá žiadnu zodpovednosť, zastával Robert Fico. Sľubujem, že ho už v žiadnych prezidentských voľbách neporazím. Zároveň som rád, že mi osobne poďakoval, že vďaka štátnemu prevratu, ktorý som zorganizoval s pomocou zahraničných síl, sa aj on dostal do funkcie, kde nemá žiadnu zodpovednosť, teda do funkcie poslanca.“

Dojatý predseda parlamentu Andrej Danko obom televíznym divákom, sklamaným, že televízia nevysiela obľúbený zábavný program Rokovací deň v parlamente, sľúbil, že už nikdy nepôjde do Ruska, odkiaľ prichádza arktická zima aj hrozba pre svetový mier. „Osobne pôjdem na leteckú základňu, znefunkčním ruské stíhačky, ktoré používa naša armáda, a zaplatím letenky ruským technikom, aby sa vrátili domov.“ Na poznámku moderátora, že ruské stíhačky sú v znefunkčňovaní sebestačné, Andrej Danko reagoval nadšene. „Aspoň budem mať viac času klepnúť po prstoch ľuďom z ministerstva obrany, ktorí pripravujú tendre na nákup vojenskej techniky. Keď bude treba, prenecháme rezort obrany koaličným partnerom, nech si nakrad... nech to prevezmú oni, ale musia to robiť tak čisto ako my.“

Premiér Peter Pellegrini poľnohospodárom za súhlasného potlesku Andreja Danka sľúbil, že odvolá ministerku Gabrielu Matečnú a zariadi, aby štátne orgány napravili všetky krivdy napáchané v rezorte. Farmárom dokonca sľúbil, že v prípade potreby naštartuje traktor a príde im pomôcť, hoci aj cez víkend.

Prítomní zástupcovia opozície takmer stratili dych, ale napokon zaspievali oslavné chorály a poprosili technikov v štúdiu, aby stlmili svetlá, pretože politici naprieč celým politickým spektrom sa začali objímať a bozkávať. Moderátor chcel na záver relácie niečo povedať, ale od dojatia mu tiekli také slzy, že sa nezmohol na slovo.