Tip na článok
Ťažko na cvičisku: Poslanci možnej budúcej vládnej koalície sa už niekoľkokrát stretli pri nácviku jednotného koaličného hlasovania.

FIKCIA Smer stavia hrádzu proti extrémizmu tak, že sa spája s extrémistami

Keď sa rodila súčasná vládna koalícia, jej predstavitelia vznik tohto zlepenca odôvodňovali aj tvrdením, že po tom, ako sa do parlamentu dostal politický subjekt Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, treba postaviť hrádzu proti extrémizmu.

Veľa ľudí si kládlo otázku, ako je možné, že strana označovaná za fašistickú sa vôbec dostala do parlamentu. Jediný, kto nevykrikoval, ale mal, si iba šúchal nos a tváril sa, že sa nič nedeje. Bol to najlepší minister vnútra, akého kedy naša podtatranská gubernia mala. Komunistická i fašistická ideológia sú totiž podľa našich zákonov zločinecké a ich šírenie je trestné. Polícia, ktorej najvyšším šéfom je minister vnútra, mala teda odhaliť, že sa nám tu zrodila strana šíriaca fašistickú ideológiu, a mala podniknúť kroky, aby takáto strana nedostala šancu ani kandidovať, nieto dostať sa do parlamentu.
Neskorší vývoj ukázal, že koaličnému zlepencu prítomnosť extrémistov v parlamente môže vyhovovať. Poslanci za stranu, ktorú viacerí označujú za extrémistickú, už niekoľkokrát hlasovali s koaličníkmi. Posledný vývoj udalostí naznačuje, že aj takzvaným extrémistom ide iba o blaho občanov Slovenska a s poslancami koalície i niektorými opozičníkmi v prvom čítaní hlasovali za dôchodkový strop - podľa ústavného zákona by občania mali pracovať iba do vo veku 64 rokov. Údajní extrémisti pripravili doplňujúci návrh k zákonu o dôchodkovom strope. Chcú, aby v zákone bol stanovený aj maximálny vek, ktorého sa občan Slovenska môže dožiť. „Keďže Sociálna poisťovňa nebude mať z čoho vyplácať dôchodky, navrhli sme, aby v ústavnom zákone bol zakotvený najvyšší vek, akého sa občan môže dožiť, a to 64 rokov. Vieme, to je dôchodkový strop, takže keby nikto nežil dlhšie, Sociálna poisťovňa by nemusela vyplácať žiadne penzie, hospodárenie štátu by sa výrazne zlepšilo a politici by mohli dostávať oveľa viac. Penzistov nám však potom prišlo ľúto a navrhujeme, aby strop dožitia bol 64 rokov a tri mesiace, aby sa dočkali aspoň výmeru dôchodku, niektorí možno dostanú aj penziu za tri mesiace, aby im pozostalí mali za čo vystrojiť pohreb,“ prezradil nám jeden z poslancov za stranu Kotleba - ĽSNS.
„Samozrejme, že naša koalícia vznikla ako hrádza proti extrémizmu, na tom sa nič nezmenilo,“ vysvetlil nám jeden z poslancov za Smer. No a fakt, že občas hlasujeme rovnako, je naša taktika. Chceme kotlebovcov, nášho nepriateľa číslo jeden hneď po Kiskovi, matovičovcoch, sulíkovcoch, novinároch a občanoch, ktorí nás nevolili, zmiasť, aby nevedeli, čo si o nás majú myslieť. Poraziť zmäteného nepriateľa je hračka. V zálohe máme dokonca zbraň najväčšieho kalibru - po najbližších voľbách chceme na kotlebovcov tvrdo zaútočiť, chceme ich zaskočiť - pozveme ich do vládnej koalície, ktorú, samozrejme, budeme opäť zliepať my. Ak sa už tohto nášho fígľa nezľaknú a nezdupkajú, tak potom naozaj neviem...“ Na našu otázku, čo sa stane, ak extrémisti prijmú ponuku, poslanec za Smer odvetil: „My ich do koalície zoberieme, ale každý jeden milión, ktorý ukradneme a z ktorého dostanú podiel, si budú musieť odmakať počas hlasovaní v parlamente. My totiž náš boj s extrémizmom myslíme vážne...“

VIDEO Plus 7 Dní