Veľa ľudí si kládlo otázku, ako je možné, že strana označovaná za fašistickú sa vôbec dostala do parlamentu. Jediný, kto nevykrikoval, ale mal, si iba šúchal nos a tváril sa, že sa nič nedeje. Bol to najlepší minister vnútra, akého kedy naša podtatranská gubernia mala. Komunistická i fašistická ideológia sú totiž podľa našich zákonov zločinecké a ich šírenie je trestné. Polícia, ktorej najvyšším šéfom je minister vnútra, mala teda odhaliť, že sa nám tu zrodila strana šíriaca fašistickú ideológiu, a mala podniknúť kroky, aby takáto strana nedostala šancu ani kandidovať, nieto dostať sa do parlamentu.
Neskorší vývoj ukázal, že koaličnému zlepencu prítomnosť extrémistov v parlamente môže vyhovovať. Poslanci za stranu, ktorú viacerí označujú za extrémistickú, už niekoľkokrát hlasovali s koaličníkmi. Posledný vývoj udalostí naznačuje, že aj takzvaným extrémistom ide iba o blaho občanov Slovenska a s poslancami koalície i niektorými opozičníkmi v prvom čítaní hlasovali za dôchodkový strop - podľa ústavného zákona by občania mali pracovať iba do vo veku 64 rokov. Údajní extrémisti pripravili doplňujúci návrh k zákonu o dôchodkovom strope. Chcú, aby v zákone bol stanovený aj maximálny vek, ktorého sa občan Slovenska môže dožiť. „Keďže Sociálna poisťovňa nebude mať z čoho vyplácať dôchodky, navrhli sme, aby v ústavnom zákone bol zakotvený najvyšší vek, akého sa občan môže dožiť, a to 64 rokov. Vieme, to je dôchodkový strop, takže keby nikto nežil dlhšie, Sociálna poisťovňa by nemusela vyplácať žiadne penzie, hospodárenie štátu by sa výrazne zlepšilo a politici by mohli dostávať oveľa viac. Penzistov nám však potom prišlo ľúto a navrhujeme, aby strop dožitia bol 64 rokov a tri mesiace, aby sa dočkali aspoň výmeru dôchodku, niektorí možno dostanú aj penziu za tri mesiace, aby im pozostalí mali za čo vystrojiť pohreb,“ prezradil nám jeden z poslancov za stranu Kotleba - ĽSNS.
„Samozrejme, že naša koalícia vznikla ako hrádza proti extrémizmu, na tom sa nič nezmenilo,“ vysvetlil nám jeden z poslancov za Smer. No a fakt, že občas hlasujeme rovnako, je naša taktika. Chceme kotlebovcov, nášho nepriateľa číslo jeden hneď po Kiskovi, matovičovcoch, sulíkovcoch, novinároch a občanoch, ktorí nás nevolili, zmiasť, aby nevedeli, čo si o nás majú myslieť. Poraziť zmäteného nepriateľa je hračka. V zálohe máme dokonca zbraň najväčšieho kalibru - po najbližších voľbách chceme na kotlebovcov tvrdo zaútočiť, chceme ich zaskočiť - pozveme ich do vládnej koalície, ktorú, samozrejme, budeme opäť zliepať my. Ak sa už tohto nášho fígľa nezľaknú a nezdupkajú, tak potom naozaj neviem...“ Na našu otázku, čo sa stane, ak extrémisti prijmú ponuku, poslanec za Smer odvetil: „My ich do koalície zoberieme, ale každý jeden milión, ktorý ukradneme a z ktorého dostanú podiel, si budú musieť odmakať počas hlasovaní v parlamente. My totiž náš boj s extrémizmom myslíme vážne...“