Tip na článok
Obavy: Poslanec Robert Fico má strach zo svojich nepriateľov, preto sa na verejnosti objavuje aj v prestrojení a na špeciálnom aute. Asi si spomenul na detstvo, keď bol na prvom svätom prijímaní aj na birmovke a nepochybne vedel naspamäť nielen Morálny kódex budovateľa komunizmu, ale aj Desatoro.

FIKCIA Stále s ochrankou: Poslanec Robert Fico v prestrojení a na špeciálnom aute

Premiér Peter Pellegrini poslancom Ficovi a Kaliňákovi dopraje ochranu a autá za peniaze daňových poplatníkov.

Poslanec Robert Fico, bývalý premiér, sa ani po 90 dňoch, počas ktorých mal nárok na ochranku a prepravu autom Úradu na ochranu ústavných činiteľov, nevzdal týchto výhod a požiadal autonómneho premiéra Petra Pellegriniho, aby mu právo na využívanie ochrany predĺžil o 90 dní. Rovnakú možnosť využil bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Autonómny premiér žiadosti vyhovel.

V prípade Roberta Kaliňáka je asi správne veriť jeho slovám, že auto s bodygardom potrebuje - policajti mu zobrali vodičák za rýchlu jazdu a ako poslanec nemôže cestovať hromadnou dopravou, veď ani nevie, kde je najbližšia zastávka.

Čoho alebo koho by sa mohol báť bývalý premiér? Napriek tomu, že v strane Smer je všeobecne obľúbený, po pomste by mohla túžiť bývalá najvyššia štátna radkyňa z Úradu vlády Mária Trošková. Tú vytočili fotografie jej bývalého šéfa s jeho zákonitou manželkou Svetlanou a z podsvetia prenikli informácie, že zo skladov našej armády si objednala samopal, muníciu a granáty za výhodnú cenu - zadarmo.

Zarytým nepriateľom poslanca Fica je aj prezident Andrej Kiska, ktorého hnevá, že Robert Fico, ktorý vždy do haliera vyúčtoval peniaze na založenie a fungovanie Smeru, aj tie, ktoré zohnal vlastnou hlavou, odhalil Kiskove nekalé praktiky pri financovaní prezidentskej kampane.

Zabudnúť nesmieme na zákerného dláždiča, ktorý nepoužité dlažobné kocky konšpiratívne uložil na kôpku neďaleko Úradu vlády, aby ich v prípade potreby mohli použiť organizátori štátneho prevratu, podporovaní americkým boháčom Georgeom Sorosom, a jedine vďaka operatívnej činnosti tisícok policajtov a prí­slušníkov tajnej služby nedošlo ku krviprelievaniu, keď nebezpečné zbrane, ktoré ležali na očiach verejnosti celé roky, odhalili a pred nebezpečenstvom varovali vtedajšieho premiéra Fica a Bezpečnostnú radu našej mladej, pravdepodobne demokratickej krajiny.

Bez väčšej pozornosti médií sa odohralo aj zadržanie zločinca Igora M., ktorý bez dôkazov prišiel s tvrdením, že Robert Fico má v Belize účet, na ktorom má 674 miliónov eur. Slovenská polícia, ktorá pomáha všetkým občanom a chráni ich, pomohla aj Robertovi Ficovi a za pár minút zistila, že Robert Fico nemá na účte v Belize 674 miliónov eur, pretože tamojšie banky vedú účty v amerických dolároch, nie v eurách. Ponížený klamár a ohovárač Igor M. by mohol mať motív, aby ublížil Robertovi Ficovi.

V hre je i ďalšia možnosť - Roberta Fica by mohlo prenasledovať zlé svedomie. Klinický psychológ Ivan Hrozný našu hypotézu komentoval takto: „Samozrejme, človeka môže prenasledovať zlé svedomie, ale iba v prípade, že svedomie má.“

VIDEO Plus 7 Dní