Tip na článok
Zapózoval nám: Musím povedať, že tá čierna koža má niečo do seba, hovorí Jaroslav Paška.

FIKCIA Toto nikto nečakal: Podpredseda SNS Paška v prestrojení na dúhovom Pride

Podpredsedu Slovenskej národnej strany Jaroslava Pašku priviedla na bratislavský pochod homosexuálov aj súčasná koaličná kríza.

Tak toto hádam nikto nečakal. Už sa síce stáva tradíciou, že na dúhovom Pride sa zúčastňujú rôzne známe osobnosti, ale podpredsedu Slovenskej národnej strany Jaroslava Pašku na pochode nečakal hádam nikto. Politik totiž niekoľko dní predtým uviedol, že dúhový pochod „znevažuje dlhoročné civilizačné, kultúrne a sociálne hodnoty našej spoločnosti a vysmieva sa im“.

Keď Jaroslav Paška uvidel nášho fotografa, najprv sa pokúsil pred ním utiecť. Rýchlo však pochopil, že sme odhalili jeho identitu, preto zmenil taktiku a dokonca nám poskytol krátky rozhovor. „Je to závažná téma a voči nej nikto nemôže byť ľahostajný,“ zdôraznil a napravil si podprsenku, ktorá ho zjavne trochu tlačila. „Ako vidíte, som tu v prestrojení. Snažím sa spoznať týchto zvláštnych ľudí, aby ma v budúcnosti nemohli ničím zaskočiť.“

Podpredseda národniarov pripustil, že jeho účasť na Pride trochu súvisí aj so súčasnou koaličnou krízou. „Áno, ak už na seba máme vyťahovať špinu, tak nech je poriadna. Koho dnes už zaujíma zopár spreneverených miliónov? Ale ak by sa nám podarilo usvedčiť niektorého politického soka z homosexuality, to by bolo terno,“ tvrdí politik, ktorý verejne odsúdil účasť ombudsmanky Márie Patakyovej na bratislavskom pochode. „V rámci SNS sme mali také echo, že by sa tu mohli objaviť niektorí ďalší poprední politici z radov našich koaličných partnerov. Či dokonca ministri. Ešte som síce na nich nenarazil, ale nestrácam nádej. Určite tu niekde budú.“

Už v uvoľnenejšej atmosfére Jaroslav Paška odpovedal aj na našu otázku, ako sa cíti v netradičnom odeve. „No, zo začiatku som sa trochu hanbil, bolo mi to trápne. Ale povedal som si, že je to pre vyššie dobro a musím sa prekonať,“ zveril sa nám. „Musím však povedať, že tá čierna koža má niečo do seba, necítim sa v nej nepríjemne. Práve naopak.“ Na výstrednom outfite mu tak prekáža jediná vec. „Tie vysoké podpätky na čižmách ma zabijú,“ smial sa.

VIDEO Plus 7 Dní