Tip na článok
Záchrana: Vďaka sociálnemu cíteniu koledníkov Janka, Lacka a Kaliho, množstva štedrých občanov a podnikateľov rodina lietajúceho prezidenta Kisku prežije aj tento rok pokojné sviatky.

FIKCIA Traja kamaráti pomáhajú prezidentovi Kiskovi

Koledníci zachránili rodinu prezidenta pred hmotnou núdzou.

Napriek všeobecne rozšírenému názoru, že politici sú samoľúbi egoisti, krátko pred vianočnými sviatkami sa odohrala dojímavá udalosť. V nasledujúcich riadkoch vám ju priblížime a sme presvedčení, že ani jedno oko nezostane suché.

Ako všetci vieme, premiér Robert Fico nedávno oznámil poslancom cteného parlamentu a celému národu, že prezidentovi Andrejovi Kiskovi poslal list, v ktorom ho vyzýva na zaplatenie takmer milióna eur za využívanie štátneho lietadla na súkromné lety.

„Keď som domov doniesol vianočný stromček, doľahla na mňa nostalgia a spomenul som si na obsah toho listu. Uvedomil som si, že lietadlo, o ktorom je reč, patrí do letky ministerstva vnútra. Ministrom vnútra som ja, tak-že zodpovednosť za to, že pán prezident lietal na účet daňových poplatníkov a ja som ho nezastavil, padá na moju hlavu. Ako je známe, pán prezident tvrdil, že práve ja som mu ponúkol lietadlo z letky ministerstva, vraj piloti majú nalietaných málo hodín. Napriek úsiliu pracovníkov môjho rezortu sme v archívoch nenašli žiadny záznam rozhovoru s takýmto obsahom - a to takých záznamov máme naozaj obrovské množstvo. Napriek tomu som sa rozhodol, že pána Kisku nenechám v štichu,“ posmrkávajúc od dojatia sa zdôveril nášmu týždenníku Robert Kaliňák.

„Podľahol som dojímavej atmosfére Vianoc, keď som si uvedomil, že nielen Jozefovi a Márii sa narodilo dieťa, ale aj pani Kisková v roku 2017 povila dieťa. Predstava, že po zaplatení astronomickej sumy za lietanie do Popradu a späť by sa rodina Kiskovcov mohla ocitnúť v hmotnej núdzi, pán prezident by bol opäť donútený robiť čachre s daňami a najmenšie dieťa Kiskovcov by mohlo vyrastať v nejakej chudobnej maštaľke ako Ježiško, rozhodol som sa konať. Najskôr mi napadlo, že by som Andrejovi Kiskovi mohol zohnať lacné, ale dôstojné bývanie v hlavnom meste neďaleko Hradu. Žiaľ, všetky bytové priestory, dokonca aj tie lacnejšie v komplexe Bonaparte, sú momentálne obsadené a nájomník z najlacnejšieho bytu sa zatiaľ nemá kam presťahovať, preto som obvolal kamarátov a oni sa ponúkli, že sa so mnou vyberú po Slovensku ako koledníci a vykoledované peniaze odovzdáme pánovi prezidentovi tak, ako traja králi odovzdali dary Ježiškovi a jeho rodičom. Chceli sme zohnať aj troch kráľov, ale jediný k dispozícii bol Gašpar, ten má však veľa roboty s tým, aby jeho poddaní nezačali vyšetrovať skutky, ktoré sa nestali, tak sme od toho upustili,“ povedal dojatý minister a utrel si nos.

Kamaráti malý Lacko, strapatý Janko a neohrozený Kali sa brodili hromadami snehu, občas ich odohnali psy, ba narazili aj na nezáujem občanov, ktorí argumentovali, že prezident si za problémy môže sám, ale uvedomelí Slováci, ktorí napriek všetkým škandálom považujú Andreja Kisku za najdôveryhodnejšieho politika, ochotne otvárali srdcia a peňaženky, najmä keď strapatý Janko spustil svoju obľúbenú koledu od skupiny Lucie a pri slovách „za třicet stříbrných z medvídka padá sníh“ sa ich srdcia roztápali ako sneh v hlavnom meste a vyťahovali zväzky bankoviek, aby zahnali predstavu, že rodina Kiskovcov, obklopená v maštaľke somármi a volmi, sa trasie od zimy a strachu z budúcnosti. Svojou troškou do mlyna prispeli podnikatelia zarábajúci na vratkách DPH a vyzbieraný milión odovzdal minister Kaliňák v Prezidentskom paláci prezidentovi Kiskovi. Potom si, obaja dojatí, spolu pozreli krásny dokument v koprodukcii polície a tajnej služby. Vidno v ňom nielen trojicu dobroprajných koledníkov, ale aj tváre všetkých občanov, ktorí sa rozhodli pomôcť prezidentovi.

VIDEO Plus 7 Dní