Bez väčšieho záujmu verejnosti sa uskutočnilo zhromaždenie, ktoré predminulú sobotu večer po ôsmej zorganizovali dve menej známe združenia - Združenie okradnutých živnostníkov a Spolok nenormálne spokojných daňových poplatníkov. Nezvyčajný termín vybrali preto, lebo členovia Združenia okradnutých živnostníkov aj členovia Spolku nenormálne spokojných daňových poplatníkov celý týždeň aj v sobotu pracujú od rána do večera. Členovia Združenia okradnutých živnostníkov makajú, lebo pred pár rokmi pracovali na stavbe diaľnice, firma zobrala peniaze od štátu, ale im za robotu nezaplatila a dodnes sa dostávajú z ťažkej finančnej situácie.

Členovia Spolku nenormálne spokojných daňových poplatníkov makajú celý týždeň, aby mohli štátu odviesť čo najviac daní. „Mrzí nás, že na Slovensku sú firmy aj jednotlivci, ktorí hľadajú spôsoby, ako zaplatiť čo najnižšiu daň z príjmu. Preto chceme štátu prispieť, veď on si naše dane nenecháva, ale vracia nám ich v podobe luxusných nemocníc, kde pacienti, ktorí prežili, pri odchode dostávajú ako darček pyžamá, župany, hygienický balíček vrátane veľkého balíka toaletného papiera, aby na príjemný pobyt spomínali v dobrom. Poznáme dokonca prípady, keď ošetrujúci lekár vopchal vyliečenému občanovi do vrecka obálku s hotovosťou a do tašky dáku tú vypitvanú hydinu z vďaky za to, že ho mohol liečiť. Ďalej chceme štátu poďakovať za políciu, ktorej veríme tak ako máloktorej ozbrojenej zložke v našej krajine, a za školstvo, ktoré nenúti žiakov a študentov zbytočne rozmýšľať či, nebodaj, tvoriť. Ďakujeme za kvalitné cesty, veď ich máme lepšie ako tri africké krajiny. Ďakujeme, že u nás neexistuje korupcia, aspoň nie na najvyšších miestach, napríklad na Gerlachu, na Lomnickom štíte a podobne. Ďakujeme za vysoké platy, ktoré je čoraz väčší problém minúť, skrátka, ďakujeme za všetko, na čo radi prispejeme veľkými daňami, veď vieme, že to robíme pre seba.“

Čo dve zmienené organizácie spája? Ich predstavitelia sa zhodli, že politici vládnej koalície už dlhšie neurobili nič veľké, na čo by minuli naše dane. Máme vianočné dôchodky, sociálne balíčky a podobné, ako vravia organizátori protestu, „trápne historky okresného formátu“, ale už príliš dlho sa hovorí iba o rozkrádaní eurofondov a peniaze daňových poplatníkov akoby boli odsunuté na druhú koľaj. Na proteste preto vyzvali vládnu koalíciu, nech opäť zameria pozornosť na dane, aby občania nemali pocit, že ich platia zbytočne.

Koalícia počúva hlas verejnosti a veľmi rýchlo konala. Jedného dňa o štvrtej ráno ministerstvo obrany rozposlalo dokument o nákupe štrnástich stíhačiek pre naše letectvo, o pol piatej sa stretla vláda a o trištvrte na päť bol nákup amerických stíhačiek za miliardy eur schválený. Ozvali sa aj kritici, vraj našej malej krajine stačí menej stíhačiek, preto predstavitelia a nominanti SNS v rezorte obrany napokon po naliehaní predstaviteľov spomenutých združení ukázali verejnosti argument, ktorý ich presvedčil, aby kúpili čo najviac stíhačiek a minuli na ne čo najviac peňazí daňových poplatníkov.

Argument, aký rozhoduje v podobných prípadoch, vidíte na fotografii.