Neprajníci strany Smer, najúspešnejšieho politického subjektu v dejinách zemegule, ju obvinili, že jej firma podnikajúca v poľnohospodárstve získala dotácie aj na pozemky, ktoré nemajú s týmto odvetvím hospodárstva nič spoločné.

Nepriateľsky naladené zdroje, dotované americkým miliardárom Sorosom, poukazovaním na údajne nezákonné obohacovanie členky najúspešnejšieho politického subjektu sa pokúsili destabilizovať situáciu na Slovensku, rozdúchavať vášne a dokonca na čele s opozičnými polobláznami a so scientologickým úžerníkom Kiskom chceli uskutočniť štátny prevrat, nastoliť skutočnú demokraciu, v ktorej by sa kradlo trošku menej ako dnes!

Pani Rošková preto podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a zároveň na 2 765 428 občanov Slovenska, ktorí si očierňujúce správy prečítali v novinách, vypočuli v rádiu alebo videli v televízii či na internete. Ľubica Rošková na tlačovej besede prezentovala fotografie, ktoré potvrdzujú, že aj na najviac pranierovaných pozemkoch, ktoré nepriatelia našej mladej republiky označujú za parkovisko či letisko, ide o poľnohospodársku výrobu. Dokazuje to záber z vlaňajšej žatvy, na ktorom kombajn zberá úrodu a nákladné autá ju odvážajú do sýpok.

Hlavný expert strany Smer pre poľnohospodárstvo a obrábanie Robert Fico, ktorý sa po odchode z funkcie premiéra konečne bude môcť venovať svojmu zanedbanému bratislavskému vinohradu, vždy rád - ako jeho veľký komunistický vzor z minulosti súdruh Vasil Biľak - navštevoval polia, aby posúdil kvalitu úrody. Neodolal ani pozvaniu straníckej kolegyne Roškovej (to meno mu vraj niečo pripomína, ale nevie si spomenúť čo), aby pomohol odbornou radou. „Vaša štedro dotovaná produkcia je základom našej prosperity. Pani Rošková, asfalt aj betón sú v pohode, ale vyhýbajte sa dlažobným kockám, tie sú vážnym ohrozením nášho poľnohospodárstva. Treba ich vytŕhať ručne, a to by bol krok späť, naše poľnohospodárstvo je už dávno mechanizované,“ zafilozofoval si expert a dojatý si vypočul vyznanie Ľubice Roškovej, ktorá šťastná, že jej to sype viac ako ostatným farmárom, povedala: „Mám k politike blízko, ale hlavne mám vzťah k Zemplínu a to mi dodáva energiu. Na druhej strane je pre mňa vzpruha, keď vidím, že sa oplatí pracovať.“

Či je jej radosť oprávnená, by mali preveriť orgány činné v trestnom konaní.