Vládna strana Smer, ktorá žne jeden úspech za druhým, sa rozhodla konať ešte razantnejšie ako doteraz. Predsedníctvo Smeru malo donedávna až tridsaťpäť členov a to nedovoľovalo konať dynamicky, veď niektorí členovia predsedníctva mali z času na čas iný názor ako predseda Robert Fico. Podaktorí zašli dokonca tak ďaleko, že svoj názor občas povedali poriadne nahlas - síce iba doma v kúpeľni, keď sa sprchovali a na plné gule mali pustené rádio, ale aj snaha sa cení. Preto sa strana rozhodla znížiť počet členov predsedníctva na pätnásť.

Keďže ani to strane nepomohlo, predseda Robert Fico vlastnou hlavou vymyslel nový spôsob zdynamizovania strany a svoj zámer hneď aj predostrel novinárom, ktorí napriek všetkým urážkam na ich adresu naďalej radi chodia na jeho tlačovky. „Predsedníctvo síce zostane, ale, poznáte to - kým sa zíde pätnásť ľudí, môžu nám preferencie klesnúť o ďalšie percentá a to si nemôžeme dovoliť. Ak chceme stranu ešte viac zdynamizovať, malo by rozhodovacie právomoci prevziať užšie vedenie. Tvoriť ho bude predseda strany Robert Fico, nový šéf poslaneckého klubu strany Smer v Národnej rade Slovenskej republiky Robert Fico a človek, ktorý má najviac skúseností z exekutívy, bývalý trojnásobný - zatiaľ, vy hyeny! - premiér Robert Fico. Všetci traja majú k sebe veľmi blízko, stupeň dôvery medzi nimi je mimoriadne vysoký a keďže nie sú zaťažení prácou vo vláde a v parlamente sa nepretrhnú, budú mať dosť času úspešne pôsobiť ako organizovaná skupina.“

Na otázku novinára, ktorý napriek desaťročiam budovania demokracie karpatského typu nič nepochopil a myslí si, že predsedu Smeru sa môže spýtať hocičo, jeden z členov užšieho vedenia, zhodou okolností predseda strany Robert Fico za pritakávania šéfa poslaneckého klubu Roberta Fica a bývalého premiéra Roberta Fica, odvetil tak, až novinárskemu slizkému hadovi plaziacemu sa v tráve zamrzol úsmev aj notebook.

„Píšete o tom, že milión ľudí chodí vlakmi zadarmo?“ spýtal sa Fico a nahnevaný v sprievode oboch kolegov z užšieho vedenia strany Smer urazený odišiel. Tesne pred tým, ako zmizol, špinavým protislovenským prostitútkam zakričal: „My nikam nejdeme!“ A odišiel. Vlastne, všetci traja odišli.