Cesty slovenských politikov sú nevyspytateľné. Potvrdzuje to aj spoločná tlačová beseda šéfky Jablka a zakladateľa strany Modrých vo verejnoprávnej televízii, kde obaja oznámili zásadnú zmenu svojich kariér. Dnes už bývalá europoslankyňa definitívne opustí parlamentné lavice a bude sa naplno venovať zvieratkám. Od 1. apríla totiž zaujme uvoľnené miesto generálnej riaditeľky v bratislavskej zoologickej záhrady. „Slovensko na moje jablká ešte nedozrelo, verím však že noví zverenci ich ocenia,“ sarkasticky zažartovala Lucia Ďuriš Nicholsonová v priamom prenose.

Jej pravou rukou sa stane politický veterán a bývalý premiér, ktorý by sa mal starať o ekonomické záležitosti a prevádzku vybraných pavilónov. „Hlavne sa zameriam na opice, to je moje,“ nenechal sa Mikuláš Dzurinda v oblasti humorných vstupov zahanbiť kolegyňou. „Zatiaľ tam síce žiadne extra kusy nemáme, ale intenzívne o ich dodávke z Afriky rokujeme.“ Po chvíli už vážnejšie dodal: „Naším cieľom je vytvoriť exkluzívnu a kultúrnu ustanovizeň, kde budú môcť občania plnohodnotne relaxovať. S divou zverou máme bohaté skúsenosti, ktoré konečne chceme zmysluplne uplatniť.“

Mimo kamier nášmu redaktorovi priznal, že ich rozhodnutie nebolo celkom dobrovoľné. „Pozrite sa, prišli za mnou, že vraj len robíme problémy, trieštime hlasy demokratickej pravice a nech si ideme mudrovať tam, kde nás niekto bude ochotný počúvať,“ precedil cez zuby. „Tak sme šli...“

Pochopiteľne, sociálne siete reagovali rýchlosťou blesku a dlho na seba nenechali čakať ani nápadité žartíky či meme. Napríklad ako sa Miki po areáli bicykluje s medveďmi a učí ich rôzne triky pre návštevníkov alebo ako Lucia núti šelmy prejsť na vegetariánsku stravu, pečie im jablkové koláče a desiatky kíl mäsa potom predáva na Miletičke. Platový rozdiel oproti Európskemu parlamentu musí niekde dohnať.

Foto v GALÉRII ►►►

K situácii sa opäť nezabudol vyjadriť komentátor rakúskeho denníka Der Pankhart: „Je nepochybné, že táto dvojica výrazne zvýši atraktivitu zariadenia, v zoologickej záhrade si však vieme predstaviť aj ďalších slovenských politikov. Nie nutne v pozícii zamestnancov."