Zatiaľ nezverejnili, ako nová technológia BMI (brain-machine inter­face) funguje, ak však vychádzame z minulých prezentácií start­upu Elona Muska, možno predpokladať, že do hlavy Igora Matoviča umiestnili niekoľko čipov, z ktorých vedú mikroskopické komunikačné vlákna priamo do mozgu. Spojenie s umelou inteligenciou zabezpečuje odnímateľné bezdrôtové zariadenie.

Ako našu redakciu informoval vedúci špecializovaného tímu Yuri Ivanow, niekoľkohodinová operácia prebehla bez vážnejších problémov a pacient sa už na druhý deň začal rýchlo zotavovať. „Pravda, spočiatku sme boli trochu vystrašení, pretože pán Matovič vôbec nekomunikoval. Len pozeral z okna a tak zvláštne sa usmieval,“ spomína na chvíle napätia. Rýchlo sa však ukázalo, že k žiadnemu poškodeniu nedošlo. „Čo by som mal hovoriť, keď nič neviem?“ vysvetlil im záhadu sám predseda OĽaNO a dal sa previezť do nemocničnej knižnice, kde za popoludnie prečítal takmer všetky dostupné odborné publikácie. Vrátane svojej diplomovky. „To by, samozrejme, vôbec nemusel, všetky vedomosti môže čerpať priamo z harddiskov v sieti. Ale on vyhlasuje: ,Kniha je kniha. Teraz konečne rozumiem autorom, v istom zmysle ich aj spoznávam.´Je ohromne fascinujúce sledovať jeho prerod!“ nadchýna sa Ivanow.

Nekonečne múdry: Prededa OĽaNO intenzívne študuje množstvo vedných odborov a len tak z pasie rieši najťažšie matematické príklady.
Zdroj: Profimedia

Igor zatiaľ s novinármi nediskutuje, nemá čas. Konečne sa doučil angličtinu, k tomu pridal francúzštinu a nemčinu. Dokonca ho na sociálnej sieti počuli hovoriť čínskou kantončinou. V súčasnosti preniká do tajov lekárskej vedy, kybernetiky, ekonomiky a hospodárstva. Kreslí tabuľky, grafy, len tak z pasie rieši najťažšie matematické príklady a nonstop telefonuje. „Už vyhodil svojich poradcov a po vizite mi prezradil, že plánuje nahradiť všetkých ministrov,“ dozvedeli sme sa od mladej doktorky, ktorá pravidelne kontroluje Matovičove životné funkcie. „Vraj takto štát ušetrí, všetko sa zjednoduší a on sa nebude musieť s nikým hádať. Odteraz všetko pôjde ako po masle.“ Sympatická zdravotníčka na bývalého premiéra nedá dopustiť. „Viete, nebola som jeho volička, ale toto už nie je ten smiešny šašo z parlamentu. Je taký... osvietený. Skutočná osobnosť. Vlastne ani neviem interpretovať všetky jeho myšlienky, lebo to, čo hovorí, je veľmi múdre. Pripustil, ako veľmi sa mýlil, aké krátkozraké a populistické sú všetky tie takzvané pomoci a balíčky, tá zúfalá snaha prepojiť socializmus a raný kapitalizmus v mafiánskych štruktúrach. Tvrdí, že hasíme dôsledky namiesto riešenia príčin, a on dá základ úplne novej spoločnosti, postavenej na neotrasiteľne logických základoch.“

Foto v GALÉRII ►►►

Podľa vedenia trnavskej nemocnice by mali ministra financií prepustiť v najbližších dňoch. Hneď po tom, ako dopíše už tretí 300-stranový diel svojich pamätí, kde v rozsiahlych statiach okrem iného analyzuje sociálno-ekonomické príčiny úpadku sveta. Bude to vraj dielo tisícročia, ktoré zároveň ponúkne cestu, ako sa dopracovať ku globálnej a udržateľnej prosperite.