Tvorcovia legendárneho agenta 007 v poslednej časti filmovej ságy nechali svojho hrdinu zabiť. James Bond skonal pod spŕškou rakiet na odľahlom ostrove, aby zachránil svoju rodinu. Išlo však o zlé a predčasné rozhodnutie. Prišiel totiž čas zachraňovať celý svet a sotva nájdeme niekoho povolanejšieho na túto úlohu.

Agent v službách jej veličenstva minimálne trikrát zachránil svet pred totálnou deštrukciou. V snímkach Žiješ len dvakrát a Agent, ktorý ma miloval odvrátil jadrový konflikt medzi ZSSR a USA, vo filme Moonraker zasa zabránil šialenému zlosynovi, aby raketami z vesmíru zničil ľudstvo. Ale aj v ďalších bondovkách hrozila rozsiahla deštrukcia a globálny chaos. Spomeňme Thunderball z roku, keď šéf zločineckej organizácie Spectre s povestnou bielou mačkou na kolenách ukradol NATO dve atómové bomby a vyhrážal sa svetovým vodcom ich odpálením. Našťastie, nakoniec vždy zasiahol chlapík s náklonnosťou ku krásnym ženám a pretrepanému martini a v poslednej sekunde prestrihol ten správny drôt na bombe a zabránil katastrofe.

FOTO V GALÉRII

V týchto dňoch by sme potrebovali takého chlapíka. Bohužiaľ, nie filmového, ale skutočného. Z mäsa a kostí. Je to hrozivé, ale náš svet sa nápadne začína podobať na bondovku, ibaže s nejasným koncom. Lebo Bond je mŕtvy.