Keďže očkovacia kampaň ministerstva zdravotníctva stále nenachádza dostatočný ohlas v populácii, jej autori siahli po originálnom východisku. „Kľúčom k naplneniu našich strategických targetov bolo presvedčiť politikov, aby sa stali exemplárnym vzorovým modelom,“ uviedla vo vyhlásení pre PLUS 7 DNÍ mediálna agentúra HMLA ON SALE. „Zafokusovali sme sa na šéfov parlamentných strán a prieskum na reprezentatívnej vzorke nám odhalil, že okrem Veroniky Remišovej a Borisa Kollára ešte žiadnemu z nich neaplikovali vakcínu. Stanovili sme si ako centrálny challenge, teda výzvu, presvedčiť ich.“

V GALÉRII si pozrite ďalšie aktuálne vtipy>>

Ako nám vysvetlili z agentúry, išlo naozaj o zložitú úlohu. Medzi koaličnými a politickými lídrami zavládla vzácna zhoda - väčšina z nich síce očkovanie podporuje, ale sú vraj príliš dôležití na to, aby sa vystavili riziku vedľajších účinkov. „Ako by to Slovensko bez nás zvládlo?“ pýtali sa všetci do jedného.

Vyzeralo to síce dosť beznádejne, ale kreatívne oddelenie spoločnosti HMLA ON SALE pri šlo v kritickej chvíli na super nápad. Spojili sa s firmou Pfizer, ktorá súhlasila, že pre našich politikov vyrobí špeciálny očkovací kokteil. Do vakcíny pridali svoje povestné liečivo viagru, ľudovo známe ako modrá tabletka. Očkovanie tak okrem dlhodobej ochrany proti covidu poskytuje dlhodobú erekciu. Ako sa hovorí - dva v jednom.

Modrá prísada v základoch zamávala principiálnym postojom našich politikov. Nielenže sa okamžite dali zaočkovať, ale ochotne súhlasili, že sa budú podieľať na kampani ministerstva zdravotníctva. „Za pokoj v rodine,“ hovorí na promovideu minister financií Igor Matovič, zatiaľ čo Peter Pellegrini presviedča Slovákov slovami: „S vakcínou je všetko oveľa jednoduchšie.“ Mimoriadne zaujímavým spôsobom očkovanie na spoločnom bilborde propaguje Richard Sulík a Robert Fico: „Dali sme si to, aj keď to nepotrebujeme,“ zhodne tvrdia. Do akcie sa zapojil dokonca aj známy antivaxer Marian Kotleba. „Už sa neviem dočkať druhej dávky,“ hlása.

V GALÉRII si pozrite ďalšie aktuálne vtipy>>