Smútok, beznádej, rozpoltenosť. Takto tromi slovami opísala svoju momentálnu náladu ministerka vnútra Denisa Saková v exkluzívnej spovedi pre PLUS 7 DNÍ. „Život je strašne krehký. V jednej chvíli ste plná sily, rozhodná, sebavedomá a v druhej už neviete, kto ste a kam patríte,“ uviedla.

V galérii si pozrite vtipy o Denise Sakovej a hláške Petre Pellegriniho, že v Bratislave sa nežije skutočný život>>

Spúšťačom vnútorných pochybností bola Sakovej výzva občanom v regiónoch, aby zobrali osud do vlastných rúk a nedovolili Bratislavčanom a Slovákom v zahraničí rozhodnúť blížiace sa voľby. „Nedovoľme takýmto ľuďom, ktorí žijú v zahraničí, ktorí sa o obraze Slovenska dozvedajú iba z médií, aby spolu s voličmi z hlavného mesta rozhodli o výsledku týchto parlamentných volieb,“ povedala doslova ministerka a zo začiatku mala zo svojich slov dobrý pocit. Dlho jej však nevydržal. „Ani neviem prečo, sama seba som sa opýtala - Do ktorej skupiny patríš ty, Denisa? Nemala som to robiť,“ priznala sa nám. „Zrazu som si totiž uvedomila, že neviem, či som dievča z regiónov s nohami pevne na zemi alebo zmanipulovaná Bratislavčanka.“ Každú sekundu sa vraj viac a viac zamotávala do nepríjemných myšlienok a kríza identity sa len prehlbovala.

Denisa Saková síce pochádza z Nitry, ale už dlhé roky žije v Bratislave. Aby to bolo ešte horšie, určitý čas pôsobila v nemeckom Berlíne. „Všetko je to také zložité,“sťažuje sa. „Čoraz viac ma zožierajú pochybnosti, či som nestratila kontakt so skutočným životom pod Tatrami a neocitla som sa vo vlastnej bubline. Alebo, ešte horšie, v bratislavskej bubline.“Na pohode jej nepridáva ani to, že sa vždy snaží uvažovať v širších súvislostiach. „Občas sa snažím vžiť do kože takého Kysučana, ktorý pre nedostatok pracovných príležitostí odišiel žiť do Londýna. Čo je on teraz? Naturalizovaný Brit, médiami zmanipulovaný Slovák? Alebo je to stále ten istý Kysučan, ktorý musí ťažko pracovať tisíce kilometrov od domova? Všetko je to také depresívne,“ povzdychla si ministerka.

Keď už bola so silami na konci, poprosila o radu premiéra Petra Pellegriniho. Veľmi jej nepomohol. „Deniska, hovoríš, že som tvoja posledná nádej. Tak to si na tom naozaj zle,“ povedal jej v dôvernom rozhovore. „Ver mi. Ak by som poznal odpovede na otázky identity, bol by som najšťastnejší muž na svete.“

V galérii si pozrite vtipy o Denise Sakovej a hláške Petre Pellegriniho, že v Bratislave sa nežije skutočný život>>