Zábava musí byť! Nie je to prvý raz, čo rubrika Naša fikcia zaujala jej hlavného protagonistu. Najnovší výtvor z dielne PLUS 7 DNÍ o uspávačovi medveďov Jánovi Budajovi si prečítal i samotný minister životného prostredia. Podľa fikcie rezort na čele s Budajom založil jednotku Medveďku, daj labku, ktorá naše najväčšie šelmy pohybujúce sa v blízkosti ľudských obydlí vystopuje a uspí. Nie však nadobro, ako iná zásahová jedntka. Sám Budaj má pritom svoje vlastné techniky, ako medveďa uchlácholiť: „Osobne preferujem hladkanie, úprimné objatie a jemnú masáž. Nasleduje čítanie rozprávky a uspávanka. Vhodná je napríklad zvučka z Macka Uška.“ Ak medveď nie a nie zaspať, Budaj mu prečíta niektorý zo svojich politických prejavov, čo maca zaručene uspí.

Ako Tarzan

Pri čítaní týchto trikov pritiahnutých za vlasy sa zjavne pobavil i minister Budaj. Následne totiž na svojom facebookovom profile zverejnil pri príležitosti svojich menín nami špeciálne vytvorenú koláž, na ktorej polonahý objíma veľkého hnedého medveďa. „Ďakujem za všetky gratulácie k meninám ... a peknú svätojánsku noc,“ napísal Budaj k fotke. Pod ňou sa množili blahoželania i pochvaly na koláž. „Parádne foto. Prajem všetko dobré vám i našej prírode,“ zaprial Budajovi Peter. „Bumbaj, ty si ako Tarzan,“ komentoval Šano.

Nie každému sa však foto pozdávalo rovnako. „Buď vám niekto hekol stránku, alebo treba vyhľadať odbornú pomoc,“ pohoršoval sa Jelen. „Zjavná fotomontáž! Poznal som to podľa toho, že som videl pôvodnú fotku s Putinom,“ odhalil Jakub známe memečká medveďa s ruským prezidentom kolujúce po internete.

Viac FOTO milovníka zvierat Putina v GALÉRII

Mimochodom, pri koláži sme nepoužili foto šéfa Kremľa, ale úplne iný podklad. V každom prípade sa zdá, že sa všetci dobre pobavili a pri rubrike Naša fikcia hlavne o to ide.