Druhé Slovenské národné povstanie sme vyhrali, bol by hriech teraz si to celé pokaziť, - uviedol minister Milan Krajniak pre PLUS 7 DNÍ na margo ďalšieho testovania na covid. „Záleží na každom detaile. A preto vôbec nie je jedno, akú uniformu si oblečiem.“ Ako dodal, radí sa s odborníkmi na módu, armádu aj Zákonník práce. Vraj každý názor je dobrý, preto nám exkluzívne poskytol súkromné zábery v jedno­tlivých uniformách. „Nech si to ľudia pozrú a prípadne mi napíšu, čo by ich najviac motivovalo dať sa otestovať,“ vyzval na menšiu anketu.

Strýko Tester, Matočip a Čiputová! V GALÉRII si pozrite ďalšie aktuálne vtipy o testovaní>>

Zaujímalo nás, prečo tak trvá na outfite, s akým sa u ministrov práce bežne nestretávame.    „Je pravda, že v uniforme vyzerám celkom dobre a celkom dobre sa v nej aj cítim, ale tu nejde o mňa,“ poznamenal skromne. „Dôležitý je odkaz, ktorý vy­šlem.“ Podľa Milana Krajniaka ide o zásadné rozhodnutie, oblečením sa dá vyjadriť odhodlanie, ale aj solidarita s inými krajinami. Uniforma dokáže motivovať, povzbudiť aj upokojiť. „Preto je to taká zložitá dilema,“ tvrdí.

Minister sa pôvodne chcel inšpirovať americkými vojakmi z druhej svetovej vojny. „Nepoviem nič originálne, keď poviem, že celoplošné testovanie je tak trochu ako vylodenie v Normandii. Bola by to teda rana na istotu,“ dodáva. „Ale potom sa ozvali stylisti, vraj je to príliš retro.“ Postupne sa na každom nápade objavila chybička krásy. Uniforma amerických jednotiek SEALs by najlepšie symbolizovala odvahu, ale pôsobí príliš okázalo. Pápežská Švajčiarska garda sa prihovára priamo kresťanskej pokore Slovákov, ale zasa je príliš pestrá. „No a odev stráže britskej kráľovnej dokonale vyjadruje súdržnosť s kráľovstvom postihnutým covidom, ale nevidno mi v nej do tváre. Naozaj neviem, čo mám robiť,“ posťažoval sa šéf rezortu práce.

Na názor sme sa opýtali aj slovenského politika, ktorého veľkým koníčkom je práve armáda. „Ani nehovorte, nemohla tá korona udrieť trochu skôr? To by som vám ukázal, ako správne nosiť maskáče,“ zdôraznil Andrej Danko.

Strýko Tester, Matočip a Čiputová! V GALÉRII si pozrite ďalšie aktuálne vtipy o testovaní>>