Konečne si zobrali slová ľudí k srdcu. Koľkokrát sme pri úspechoch, ale aj bojovných výkonoch slovenských hokejistov počuli povzdych: „Keby si z našich chlapcov zobrali príklad politici.“ Neuveríte, ale zbožné želanie sa stáva skutočnosťou. Ako sa podarilo zistiť týždenníku PLUS 7 DNÍ, naši volení zástupcovia naprieč politickým spektrom si naozaj zobrali príklad z hokejistov - budú vdychovať čpavok, aby sa počas náročnej predvolebnej kampane povzbudili.

V GALÉRII si pozrite politické vtipy z internetu>>

„Politika je náročné povolanie plné stresových situácií. Už som vyskúšal niekoľko životobudičov, ale každý mal nejaké negatíva,“ vysvetlil nášmu redaktorovi šéf Smeru Robert Fico neďaleko straníckej centrály na Súmračnej. „Preto keď som videl Hudáčka, ako si dáva čpavok, povedal som si - to je ono.“ Do debaty sa zapojil aj okoloidúci Robert Kaliňák. „Keď nie je nič iné poruke, dobrý je aj amoniak,“ zavtipkoval.

Podobný názor na prípravok má predseda parlamentu Boris Kollár. „Niežeby som to nejako veľmi potreboval, ale, ako dobre viete, rád experimentujem,“ uviedol. „Neviem sa dočkať, aby som zistil, čo jeden vdych urobí s mojím telom a mysľou.“

Recept z hokeja vyskúšajú aj traja bývalí premiéri - Eduard Heger, Igor Matovič a Peter Pelleg­rini. „Ako sa pozerám na tie volebné preferencie, je priam našou povinnosťou siahnuť po všetkom, čo nám dokáže pomôcť,“ zdôraznil šéf Demokratov. Aj predseda z OĽaNO si od tejto formy povzbudenia veľa sľubuje. „Raz som si dal čpavok pred napísaním facebookového statusu a bola to naozaj haluz,“ vysvetlil Igor Matovič. „Už teraz sa teším, bude to veselá kampaň.“ Pokiaľ ide o šéfa Hlasu, ten zareagoval len krátko: „Radšej síce vôniam kvety, ale výkony chlapcov na ľade ma presvedčili.“

Keďže použitie vodného roztoku amoniaku pripustili aj ďalšie politické strany, zaujímavý krok urobila verejnoprávna televízia. Pri politických debatách namiesto pohára s vodou politikom ponúkne hokejový prípravok na báze čpavku. „Chceme sa vyhnúť situácii, že si niekto tento povolený doping prinesie so sebou a týmto spôsobom získa výhodu v diskusii. Bolo by to nefér, všetci musia vychádzať z rovnakej štartovej čiary,“ uviedol RTVS vo vyhlásení. Podľa našich informácií rovnaký postup zvolia aj súkromné televízie.