V Tatranskej Lomnici vyrastie ultramoderné Národné curlingové centrum. Vyplýva to z tlačovej správy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. „Takáto stavba je v súčasnosti nevyhnutná. Vyzývame developerské subjekty, aby zaslali svoje ponuky,“ píše sa vo vyhlásení.

Ministerstvo školstva vníma curling ako mimoriadne perspektívny šport, ktorý už v najbližších rokoch zažije nevídanú expanziu a nárast popularity. Nechce preto dopustiť, aby ho vývoj zaskočil. „Reagujeme na to, čo nám prinesie budúcnosť. Len takýmto progresívnym uvažovaním dokážeme zabezpečiť zmysluplný rozvoj Slovenskej republiky,“ vysvetľuje rezort školstva. „Súčasťou curlingového zápolenia je zametanie a utieranie podlahy, čiže veci, s ktorými sa takmer každý identifikuje. Práve preto je otázkou času, kedy na zápasy začnú chodiť davy fanúšikov. Určite sa nechceme hanbiť za podmienky, v akých sa u nás curling hráva.“

Národné centrum vyrastie v Tatranskej Lomnici. Podľa ministerstva týmto krokom získajú všetci. „Veľkolepá stavba priláka ďalších turistov, spestrí trochu monotónnu tatranskú architektúru, vytvorí nové pracovné príležitosti,“píše sa v tlačovej správe. „V neposlednom rade netreba zabúdať na to, že celý projekt sa mimoriadne priaznivo podpíše pod rozvoj curlingu v regióne Poprad-Tatry, ale aj na celom Slovensku.“Okrem ľadovej plochy budú súčasťou veľkolepej stavby obchody a luxusné ubytovanie.

Pokiaľ ide o cenu, tá je po­dľa rezortu školstva primeraná. „Výstavba by mala stáť iba 150 miliónov eur, aj keď nevieme, či sa v konečnom dôsledku stavba trochu nepredraží. Ale ak aj, bude to len o zopár symbolických percent.“Pri financovaní použijeme model, ktorý sa osvedčil v prípade Národného futbalového štadióna. „Investor dostane možnosť nakoniec odpredať nekomerčné priestory štátu. Vyzývame záujemcov, aby sa hlásili, určite neprerobia,“ píše sa v závere správy.