Už sme si na to trochu zvykli - len čo Igor Matovič príde s nejakým plánom, už o pár dní ho zmení. Bolo to tak s celoplošným skríningom, covidovým automatom a najnovšie aj s očkovacou lotériou. „Chvíľu som o tom uvažoval a podľa mňa peniaze nie sú tou správnou motiváciou,“ uviedol minister financií na tlačovej konferencii. „Ak niekto nie je ochotný zaočkovať sa pri vidine výhry desaťtisíc eur, nepresvedčí ho ani jedenásťtisíc. Potrebujeme ľuďom ponúknuť niečo vzrušujúcejšie, atraktívnejšie.“

Prvou zmenou je forma lotérie. Zaočkovaní Slováci budú mať možnosť zahrať si klasické hazardné hry o zaujímavé výhry. „Zabijeme tak dve muchy jednou ranou,“ jasal Igor Matovič. „Veríme, že tento krok nielenže výrazne zvýši vakcináciu, ale aj pomôže v boji proti hráčskej závislosti. Patologickí hráči totiž už nebudú musieť chodiť do herní a prehrávať tam majland. Stačí sa zaočkovať a budú sa môcť venovať svojmu koníčku a naplno prežívať vášeň bez rizika výraznejších strát.“ Aby ukázal, ako veľmi dôveruje najnovšiemu nápadu, Igor Matovič dokonca s cieľom podporiť očkovaciu lotériu nafotil sériu propagačných fotografií.

Znepokojený Fico, Matovičv Sputnik, osamelá Remišová. V GALÉRII si pozrite aktuálne politické vtipy>>

Na aké výhry sa teda zaočkovaní Slováci môžu tešiť? „Môžu získať vecné ceny, ale najmä strastiplné zážitky,“ vysvetlil pre PLUS 7 DNÍ bývalý premiér. Ani v tomto smere sa nezaprel a naplno sa vložil do celého projektu. „Jeden zo šťastných výhercov dostane večeru v nemenovanej trnavskej reštaurácii v spoločnosti mňa a mojej manželky, verím, že si to všetci spoločne užijeme,“ teší sa. Zaujímavou výhrou bude aj kolekcia 3-tisíc vakcín Sputnik V po záruke, ktorá by raz mohla mať mimoriadnu zberateľskú hodnotu. Igor Matovič nám prezradil aj ďalšiu cenu - zájazd pre dve osoby k Počiatkovej vile v Cannes. „Ale zďaleka to nie je všetko, v talóne mám aj ďalšie bonbóniky, nechajte sa prekvapiť,“ odkazuje.