Dajte si záležať na výbere farby a strihu

Strih mikiny je veľmi dôležitý, pretože môže pozitívne alebo negatívne ovplyvniť to, ako v nej bude vaša postava vyzerať. Ak máte postavu v tvare hrušky, vyhnite sa mikine, ktorá končí v polovici stehien – v najširšej časti. Tým, že skryjete úzky pás, budete pôsobiť oveľa širšie. Naopak, ak máte postavu v tvare jablka, vaším zámerom je zdôrazniť nohy, nie brucho. Preto si môžete napríklad vybrať kratšiu adidas mikinu

Vrstvite

Vrstvenie vyzerá dobre na každom. Pod mikinu si môžete dať košeľu, golier nenecháte pod mikinou, ale vyberiete ho na ňu a na vrch prehodíte oversized kabát. Vrstvením viete aj z mála kúskov oblečenia vytvoriť niekoľko rozličných outfitov na celý týždeň. Pri vrstvení si dajte pozor na to, aby ste na sebe nemali príliš veľa farieb, ktoré k sebe neladia.

Pridajte doplnky

Aj keď je mikina neformálna, nič vám nebráni dať si na seba niekoľko doplnkov. Začať môžete slnečnými okuliarmi, pridať môžete trendy beanie čiapku, crossbody kabelku či kožený ruksak. S vhodne zvolenými doplnkami budete vyzerať štýlovo aj v mikine. Doplnkom môže byť aj mikina sama o sebe - napríklad na nej môžu byť našité malé perličky alebo výrazná nášivka.

Ilustračné foto
Zdroj: Dina Galal / Shutterstock.com

Spoznajte nový štýl

Počuli ste už o štýle „athleisure“? Ak je pre vás toto slovo novinkou, veríme, že tento štýl už aj tak dávno poznáte. V podstate ide o nosenie športového oblečenia mimo cvičenia. Znamená to, že si dáte na seba tepláky, kultové adidas Superstar tenisky, šiltovku a vyrazíte do mesta. Dnes je tento štýl obliekanie veľmi obľúbený, pretože je zameraný na pohodlie. Pozor si dajte najmä na to, že hoci ide o populárny štýl, na niektoré udalosti sa predsa len nehodí a mali by ste zvoliť niečo formálnejšie.

So zipsom alebo bez

Väčšina ľudí preferuje mikiny cez hlavu. Máte však radšej mikiny so zipsom? Aj tie sa dajú veľmi jednoducho kombinovať. Možno si aj vy všimnite, že takáto mikina vyzerá najlepšie, keď je rozopnutá. Odhalí tak pekný kúsok spodnej vrstvy, napríklad crop tričko. Ak sa obávate, že vám v rozopnutej mikine bude chladno, kúpte si radšej klasickú mikinu bez zipsu. Alebo urobte kompromis a vyberte si model s trojštvrtinovým zipsom.

Nosiť mikinu môže byť veľmi zábavné. Dá sa s ňou experimentovať a nosiť ju rôznymi spôsobmi. Nájdite si ten svoj!