"Naozaj si nemyslím, že by nám niekto vnucoval čipy. Čipy sú len metafora pre neslobodu!" obhajuje sa Nagy v popise pod svojím YouTube videom. Zároveň hovorí, že nie je ani fanúšikom žiadnej vlády, len sa cíti byť ovládaný mocnými.

Hlavný motív svojej fikcie pritom zvolil nešťastne. Pracuje najmä s jednou z najpopulárnejších virtuálnych teórií o tom, že plošné testovanie na Slovensku malo byť už len krôčikom k hromadnej robotizácii našincov. V texte trojminútového popevku z útrob vlastného štúdia líči temnú budúcnosť, v ktorej ľudí budú "sledovať šedé obleky" alebo "zomrie sloboda".

Reakcie vôbec neboli prekvapujúce. Hoci obľúbený hudobník chcel zo seba urobiť hrdinu v očiach "milej", ktorej ponúka skrýšu pred "prepnutými ľuďmi", stal sa legitímnym kanálom pre neraz až neuveriteľné komentáre. Jedni uznávajú, že sa konečne ozval úprimný hudobník, pričom ostatných považujú za zaplatených. Iní majú ďalší priestor sťažovať sa na šikanu, lebo musia dodržiavať protipandemické opatrenia.

FOTO z domu Petra Nagya, kde skladá nové piesne, v GALÉRII

Azda ani Peter Nagy nevie, či chcel byť ironický, alebo sa len zviesť na vlne kontroverzie, aby zdvihol okolo seba povedomie. Pridáva sa však medzi českých kolegov, ktorí svoje fanúšikovské základne polarizujú. A možno aj z tohto sú ľudia unavení.