PZP musí mať každé vozidlo, ktoré má pridelené evidenčné číslo. Ide, napríklad o osobné automobily, motorky, trojkolky, štvorkolky či prívesné vozíky. Povinné zmluvné poistenie sa dá uzatvoriť prostredníctvom osobnej návštevy v pobočke konkrétnej poisťovne, alebo online z pohodlia domova v priebehu 5 minút.

PZP uzatvorené online je jednoduché a rýchle

Poistenie auta online je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako uzatvoriť PZP či havarijné poistenie. Nepotrvá to dlhšie ako 5 minút. Ako postupovať pri povinnom zmluvnom poistení?

Zistite si orientačnú výšku poistenia

Webstránka poisťovne Union vám umožňuje zistiť si nezáväzne predbežnú výšku poistného. V rámci neho môžete hneď na začiatku získať zľavu odvíjajúcu sa od počtu najazdených kilometrov ročne.

Patríte k víkendovým šoférom, ktorí ročne neurobia viac ako 5-tisíc kilometrov? Čaká na vás zľava vo výške 35 percent. Avšak aj v prípade, že urobíte 20-tisíc a viac kilometrov za rok, dostanete 15-percentnú zľavu. Ak ste aj poistencom zdravotnej poisťovne Union získate navyše zľavu 5 percent. 

Zvoľte typ vozidla a vyplňte základné údaje

Prvým krokom k uzatvoreniu poistenia je výber typu vozidla. To znamená, volíte z možností, ako osobné auto, motorka, trojkolka, štvorkolka alebo prívesný vozík. Hneď potom zadáte evidenčné číslo vozidla a všetky ďalšie údaje za vás vyplní systém sám. Ušetríte tým až 56 sekúnd vášho času.

Ak EČV neuvediete, potom musíte ďalšie údaje, ako napríklad značku, model, rok prvej evidencie, hmotnosť, výkon motora a palivo doplniť manuálne.

Nakombinujte si poistenie podľa svojich potrieb a preferencií

Povinné zmluvné poistenie musíte mať uzatvorené zo zákona. Slúži na krytie rizík spojených so zodpovednosťou za škodu spôsobenú iným účastníkom cestnej premávky pri dopravnej alebo škodovej udalosti.

PZP však možno kombinovať s doplnkovými pripoisteniami. Ide o úrazové poistenie vodiča, asistenčné služby pre autá a motocykle a poistenie batožiny pre autá. Vybrané doplnkové pripoistenia sa stanú predmetom poistenia v poistnej zmluve.

Zadajte doplňujúce údaje a zvoľte frekvenciu platby

Po nakombinovaní poistenia vám zostáva vyplniť doplňujúce údaje a zvoliť si frekvenciu platby. Poistné môžete uhradiť raz ročne, polročne alebo štvrťročne.

Po skontrolovaní zhrnutia pristúpite k platbe kartou, alebo prostredníctvom internet bankingu. Následne vám všetky dokumenty a aj dočasná zelená karta prídu mailom. Nezabúdajte, že zelenú kartu musíte mať vždy pri sebe, pretože sa bez nej nezaobídete pri dopravnej nehode a ani policajnej kontrole.

Aj havarijné poistenie sa dá uzatvoriť v priebehu niekoľkých minút

Havarijné poistenie, alebo poistenie proti havárii a vandalizmu, je možné uzavrieť jednoducho a rýchlo z pohodlia domova. Stačí vám na to pripojenie na internet a základné údaje o svojom vozidle. Poisťovňa Union dokonca ponúka možnosť vypočítať PZP a havarijné poistenie naraz.

Havarijná poistka vám kryje riziká, ako napríklad havária s iným vozidlom, náraz do stromu či plotu, poškodenie vozidla vandalmi, poškodenie káblov, hadíc, obkladov a izolačných materiálov hlodavcami.

K havarijnej poistke si môžete vybrať aj doplnkové poistenie v podobe asistenčných služieb, batožiny, úrazu vodiča a stretu so zverou.

Okrem PZP a poistenia proti havárii a vandalizmu máte príležitosť uzavrieť aj poistenie proti živlom a poistenie proti krádeži. Poistenie proti živlom uhradí škody spôsobené víchricou, krupobitím, požiarom, výbuchom, povodňou a tak ďalej. Poistenie proti krádeži sa vzťahuje na krádež celého auta, štandardnej a doplnkovej výbavy či neoprávneného používania.