Komentáre

WA 22 New York - Burzový maklér reaguje počas obchodovania na newyorskej burze v stredu 18. marca 2020. Wall Street v stredu pokračovala v páde. Popoludní padol širší index S&P 500 o 7 %, čo opäť spôsobilo automatické zastavenie obchodovania na 15 minút. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average sa o 18.17 h SEČ nachádzal s mínusom 8,66 % alebo 1840,15 bodu na 19.397,23 bodu.FOTO TASR/AP

A trader holds his hand to his head after trading was halted at the New York Stock Exchange, Wedne
Komentáre 23.3. 2023 10:00

Kríza kapitalizmu: Po pandémii a vojne náš životný štýl ohrozujú aj krachy bánk

Ak zvýšenie úrokových sadzieb o zopár percent - mimochodom, v minulosti celkom bežné - dokázalo narobiť takúto neplechu, nebude toto len povestný vrchol ľadovca?

Ilustracný záber cerstvých vajec v rukách slecny Karolíny (21) v obchode, kde vo všeobecnosti vajícka zdražujú pocas velkonocných sviatkov.
Počas pandémie sme si museli zvyknúť na testovanie.
Komentáre 8.3. 2023 8:00

Trojročný kovid: Pozrime sa každý na seba a nechajme pandémiu pandémiou, nerobí to dobrotu

Korona stále výrazne rozdeľuje a traumatizuje spoločnosť.

Ak by nešlo o dve miliardy z našich daní, tak by bolo múdre na podobné nezmysly vôbec nereagovať.
KK41 Lyman - Členovia forenzného tímu nesú plastové vrece s telom počas exhumácie masového hrobu v ukrajinskom Lymane 11. októbra 2022.  Telá piatich detí exhumovala polícia z hrobov v oslobodenom ukrajinskom meste Lyman, ktoré kedysi okupovali ruské jednotky. FOTO TASR/AP
Members of a forensic team carry a plastic bag with a body inside as they work in an exhumation in a mass grave in Lyman, Ukraine, Tuesday, Oct. 11, 2022. (AP Photo/Francisco Seco)
Komentáre 21.2. 2023 17:00

Absencia mierových iniciatív: Sú snahy o ukončenie bojov a zabíjania na Ukrajine uletené?

Za posledný polrok sme mali mierne posuny na fronte za cenu obrovských strát.

Tvorili šťastnú rodinu, ale len navonok.
Komentáre 14.2. 2023 16:00

Pomoc mladým a rodinám: Politici sa chvália tým, čo by malo byť samozrejmé

 Je to celé zlé. Prudký nárast pokusov o samovraždy medzi mladistvými - úspešných aj neúspešných -, duševné choroby a poruchy od výmyslu sveta, vysoká rozvodovosť, čoraz viac hlásených prípadov domáceho násilia.

KK9 Malatya - Na snímke zachránené dieťa zo zničenej budovy v tureckom meste Malatya 6. februára 2023. Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 zasiahlo v noci na pondelok oblasť na juhovýchode Turecka blízko hraníc so Sýriou. Epicentrum sa nachádzalo severne od tureckého mesta Gaziantep. Celkový počet obetí v Turecku a Sýrii zatiaľ stúpol na 1200 a zranenia utrpeli ďalšie tisícky osôb. FOTO TASR/AP
A baby is rescued from a destroyed building in Malatya, Turkey, Monday, Feb. 6, 2023. A powerful quake has k
Komentáre 8.2. 2023 16:00

Katastrofa v čase vojen: Zemetrasenie nám opäť pripomenulo ľudskú malichernosť a zraniteľnosť

Akoby nám príroda chcela zaslať odkaz: ani ničiť nedokážete poriadne, hoci sa v tomto športe cieľavedome zdokonaľujete počas celej histórie.

Rozdelení nie sme preto, že sme rozdielni, ale preto, s akým rešpektom či nerešpektom k rozdielnym názorom pristupujeme.
Komentáre 31.1. 2023 16:00

Rozdielni a rozdelení: "Vlastnenie pravdy" v rámci svojej bubliny nič nerieši

Počet ľudí, ktorí žiadali predčasné voľby, by pri štandardnej účasti vo voľbách postačoval na vytvorenie ústavnej väčšiny.

Hrob obetí michalovského masakra - Eriky (†44) a jej detí Zuzky (†14) a Martinka (†12), ktoré zavraždil otec rodiny Stanislav Teleky (†53) a potom zabil aj seba.Jeho pochovali v Michalovciach do hrobu jeho rodičov, ich v Ladomírovej, v bydlisku Erikiných rodičov.
Komentáre 26.1. 2023 17:00

KOMENTÁR Rodinné tragédie: Sú posledné vraždy daňou za covid a vojnu na Ukrajine?

Zatiaľ čo krajina žije predčasnými voľbami a referendom, rodinné tragédie sa v posledných týždňoch na nás valia ako na bežiacom páse.

Zuzana Čaputová
Komentáre 22.1. 2023 7:00

Vytriezvenie po referende: Prezidentka okašľala 1,193 milióna občanov Slovenska

Zuzana Čaputová ignoruje svoju štátnickú rolu, jej konanie je motivované politicky.

Na snímke volebné schránky pre okrskové volebné komisie pre nadchádzajúce referendum, ktoré sa bude konať v sobotu 21. januára 2023, pripravené v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Trenčíne 13. januára 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Komentáre 18.1. 2023 14:00

Zbytočné referendá: V minulosti voliči rozhodovali aj o ufónoch, ale v niečom ich prekonáme

Bežnému Slovákovi sa hlavou môže premlieť tisíc otázok. Nie je to galaktická somarina takto si komplikovať veci? Kto to celé zaplatí?

Michal Aláč s ordinárom Rábekom: Veľa nadšenia si na facebooku nevyslúžili.
Komentáre 11.1. 2023 16:00

Ak toto nepomôže, tak už nič: Konečne bude dobre, biskup požehnal priestory SIS

Hoci je Slovensko na tom dosť zle a je otázne, či by nám dokázal pomôcť aj sám Najvyšší, niektoré pravdy zjavne začínajú vnímať aj naše vládne úrady.

Komentár Plus 7 dní
Komentáre 3.1. 2023 16:00

Otrávila sa slovenská spoločnosť vládnutím ľudí, ktorí vo verejnom živote nikdy nemali byť?

Epizódy politiky, nielen uplynulého roka, už nie sú na smiech.

Robert Fico, Igor Matovič, Richard Sulík
PK 14 Soul - Ľudia s ochrannými rúškami brániacimi šíreniu koronavírusu prechádzajú okolo veže oslavujúcej nadchádzajúce narodeniny Budhu počas obednej prestávky v Soule v utorok 19. apríla 2022. FOTO TASR/AP

People wearing face masks to help curb the spread of the coronavirus walk near a tower celebrating for the upcoming birthday of Buddha on May 8, left, during a lunch break in downtown Seoul, South Korea, Tuesday, April 19, 2022. (AP Photo/Lee Jin-man)
Komentáre 20.12. 2022 16:00

Juhokórejčania omladnú najmenej o jeden rok. Je to dôvod na zamyslenie, nie na radosť

Znie to vynikajúco, ale bola by to naozaj až taká veľká výhra?

WA 38 Lúsajl - Brazílski futbalisti sa tešia z gólu, ktorý strelil Richarlison v zápase základnej G-skupiny Brazília - Srbsko počas majstrovstiev sveta v katarskom meste Lúsajl vo štvrtok 24. novembra 2022. FOTO TASR/AP 

 

Teammates celebrate with Brazil's Richarlison after he scored the first goal during the World Cup group G soccer match between Brazil and Serbia, at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Thursday, Nov. 24, 2022. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)
Komentáre 6.12. 2022 16:00

KOMENTÁR Futbal je ako život, outsideri zostávajú outsidermi

Ak hráš príliš odvážne, pekne a ofenzívne ako Kanada v Katare, získaš si síce sympatie divákov, ale nedopadneš príliš dobre.

KK6 Overland Park - Zákazníci čakajú v rade na zaplatenie v obchodnom dome Best Buy počas výpredajov na tzv. Black Friday (Čierny piatok) v americkom Overland Parku 23. novembra 2017. Posledný novembrový piatok, tzv. Black Friday alebo Čierny piatok, ktorý tento rok pripadol na 24. novembra, sa tradične považuje za pomyselný štart predvianočnej nákupnej horúčky. Využívajú ho obchodné reťazce či e-shopy na prilákanie miliónov zákazníkov po celom svete prostredníctvom zliav. FOTO TASR /AP
People l
Komentáre 29.11. 2022 16:00

Trefné označenie: Čierny piatok si prívlastok čierny zaslúži

Nejde len o nekonečné, často dosť stupídne reklamy, ktoré na nás útočia zo všetkých strán. Celková filozofia je trochu pomýlená.

Minister financií a šéf OĽANO Igor Matovič (vľavo) sa arogantne vyjadril na adresu poslankyne SaS Jany Bittó Cigánikovej (vpravo). Matovičovi to potom poriadne spočítal šéf liberálov Richard Sulík.
Komentáre 15.11. 2022 16:00

Kto je vulgárna zrúda? Urážky sú súčasťou politiky, ale chcelo by to aspoň trochu humoru

Vtipne zabalená urážka naznačí politickému oponentovi, aby to bral s nadhľadom, nezatvára dvere k diskusii.

Nový arcibiskup Ján Orosch.
Komentáre 8.11. 2022 16:00

Záhadný arcibiskup Orosch: Ako súvisia kamene na krku s útokom na Zámockej ulici?

Tajomné tri bodky v kňazskom obežníku Trnavskej diecézy.

Na Slovensku sa v sobotu o siedmej hodine ráno začali historicky prvé spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov. Na snímke volič vchádza do volebnej miestnosti v Sliači, kde okrem volieb do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov prebieha aj referendum o vojenskej základni USA v Sliači v okrese Zvolen 29. októbra 2022. FOTO TASR - Ján Krošlák
Komentáre 1.11. 2022 16:00

Z výsledkov volieb by sa mohlo zdať, že žijeme v stabilnej krajine. Nie je to celkom tak

Hlasovanie naznačilo ďalšie prehĺbenie nedôvery voči politickému systému.

Video obsah