Komentáre

Na snímke Milan Mazurek (ĽSNS) skladá poslanecký sľub počas ustanovujúcej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) VIII. volebného obdobia 20. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Michal Svítok
Komentáre 18.6. 2020 16:00

Slová, ktoré by mali mrzieť: Milanovi Mazurekovi sa podarilo preraziť dno

Hovoriť striebro, mlčať zlato, tvrdí známe slovenské príslovie. A veľmi pekné je aj arabské, ktoré sa venuje podobnej téme: Keď hovoríš, tvoje slová by mali byť lepšie ako tvoje mlčanie. Škoda, že sa týchto rokmi overených múdrostí niekedy nedržíme viac. V posledných dňoch som totiž mal pod vplyvom aktuálnych udalostí intenzívny pocit, že mnohí by urobili oveľa lepšie, ak by si včas zahryzli do jazyka.

Peter Pellegrini, Ľuboš Blaha, Robert Fico
Komentáre 4.6. 2020 16:00

Vojna medzi Ficom a Pellegrinim: V čom sa oddaný poslanec Blaha najviac prerátal?

Nenaplnila sa teda predpoveď zúrivého komunistu pohodlne si žijúceho vo výhodách európskeho demokratického priestoru, ochrancu práv robotníkov s poslaneckým platom približne päťtisíc eur a verného Ficovho stúpenca Ľuboša Blahu, ktorý si myslí, že Pellegrini svojou verejnou výzvou na odchod straníckeho šéfa nepríjemne prekvapil mnohých voličov Smeru a oni mu to dajú pocítiť.

Prvý máj bol za bývalého režimu v znamení povinnej účasti na prvomájových sprievodoch, či presnejšie manifestáciách. Napriek tomu, nie každému sa chcelo ísť do sprievodu, predsa mnohí pamätníci na to radi spomínajú. Na archívnej fotografii  je prvomájový sprievod  z roku 1954 v Malackách.
Komentáre 7.5. 2020 16:00

Komentár PLUS 7 DNÍ Prvý máj v čase korony: S 5G na večné časy!

Oslavy Sviatku práce sú už dlhé desaťročia tak trochu karikatúrou boja za sociálnu spravodlivosť. Nemusíme pritom ísť do hĺbky, veľavravné sú už prvomájové heslá. Zbedačení robotníci v Chicagu v roku 1887 volali po osemhodinovom pracovnom čase bez znižovania miezd - Eight-hour day with no cut in pay. Jednoznačné, priame a konkrétne.

Video obsah