Kvízy

Pokiaľ sa pri stretnutí s vašimi priateľmi alebo rodinou neustále iba sťažujete a zahlcujete každého v okolí iba vašimi problémami, verte tomu, že im to časom začne liezť na nervy a budú sa vám vyhýbať. Skúste byť menej egocentrický a opýtajte sa aj vašich blízkych, ako sa majú, čo majú nové a vypočujte ich. Zdroj foto: Shutterstock
Kvízy včera 12:00

OTESTUJTE SA: Akú stratégiu volíte pri riešení problémov?

Niektoré z nás sa narodili so schopnosťou poľahky riešiť problémy akéhokoľvek druhu, iné s nimi bojujú, odkladajú ich alebo sa dokonca tvária, že žiadne neexistujú. Ktorá taktika riešenia problémov je vám vlastná?

Washington.
Kvízy 23.9. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte hlavné mestá štátov sveta?

Učili ste sa ich na zemepise v škole. Niektoré ste už možno zabudli, niektoré štáty svoje hlavné mestá zmenili, vznikli nové štáty s novými hlavnými mestami. A niektorí z vás sa možno domnievajú, že najväčšie mesto je automaticky aj hlavné. Ako dobre sa orientujete v tejto oblasti?

Krimi.
Kvízy 21.9. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Vyznáte sa v kriminálnych kauzách? Poznáte zločincov?

Dennodenne o nich čítame. Kauzy s prepojením na politiku, mafiánski zabijáci či šialenci s penou na ústach fascinujú ľudí odjakživa. Ako dobre ovládate, čo sa deje v krimi svete?

Reč tela nikdy neklame. Taylor-Johnsonovci sú dobrý tím a spriaznené duše.
Kvízy 18.9. 2021 12:00

OTESTUJTE SA: Zistite v našom teste, čo o vás vypovedá reč vášho tela

Nielen slovami vyjadrujeme, čo cítime, čo si myslíme, čo žijeme. V skutočnosti v omnoho väčšej miere komunikujeme neverbálne, no príliš si to neuvedomujeme, preto to nedokážeme tak ovládať.

Cestoviny
Kvízy 16.9. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte obľúbené cestoviny?

Cestoviny patria k najobľúbenejším pokrmom, za krajinu pôvodu sa považuje Taliansko. Väčšina z nás pozná základné tvary, ale Taliani používajú vraj až 400 druhov cestovín. Niektoré sa od seba formou odlišujú úplne nepatrne, znalec by ich však mal rozlíšiť. Patríte k cestovinovým odborníkom aj vy?

Rozkošná rodinka Romana Pomajba sa rozrástla o chlapčeka Eliota.
Kvízy 14.9. 2021 20:00

TEST pre rodičov: Ako často zažívate pocit, že vám deti skáču po hlave?

Nie každému rodičovi sa podarí ten zázrak, že má u svojich potomkov prirodzenú autoritu. Obvykle sa medzi rodičmi a deťmi odohráva mocenský boj, vo výchove sa uplatňujú príkazy, zákazy a tresty a deti poslúchajú len naoko alebo neposlúchajú vôbec. Ako to máte so svojimi deťmi vy?

Od teroristického útoku na Dvojičky uplynulo už 18 rokov.
Kvízy 11.9. 2021 12:00

OTESTUJTE SA: Čo viete o teroristickom útoku na Dvojičky?

Pri teroristickom útoku 11. septembra 2001 zahynulo približne 3000 ľudí, z 80 rôznych krajín sveta. Štyri komerčné lietadlá unieslo devätnásť mužov z militantnej islamskej organizácie al-Káida. Dve z nich narazili do Svetového obchodného centra v New Yorku, čím spôsobili ich pád. Otestujte sa, čo viete o tragickej udalosti.

Svet
Kvízy 9.9. 2021 20:00

OTESTUJTE SA! Máte paniku, keď sa pozriete na slepú mapu? Viete podľa nej určiť krajinu?

Tento kvíz nepatrí medzi najľahšie, ale fajnšmekri, ktorým slovo mapa nie je cudzie, si určite poradia. Skúste na slepej mape pomenovať krajiny, ktoré sú vyznačené červenou farbou.

Ako viete reagovať v nečakanej situácii? Ste kreatívny alebo ...
Kvízy 7.9. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Ako viete reagovať v nečakanej situácii? Ste kreatívny alebo ...

Ako sa správate v nečakanej situácii? Stavíte na svoju vynachádzavosť a kreativitu alebo sa stiahnete do ústrania?

Dilema: Zostať pri chrápajúcom partnerovi, alebo sa vyspať vo vedľajšej izbe?
Kvízy 4.9. 2021 12:00

OTESTUJTE SA: Poučíte sa zo svojich chýb alebo ich neustále opakujete?

Dokážete vo svoj prospech využiť aj negatívne skúsenosti alebo ich potláčate a potom opakujete?

KK40 Zürich - Žiačky základnej školy kráčajú počas prvého dňa otvorenia školy v rámci postupného uvoľňovania prísnych opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2, 11.mája 2020 v Zürichu. FOTO TASR/AP
Three schoolgirls arrive at school after the public shutdown because of the coronavirus pandemic, at the Hutten schoolhouse in Zuerich, Switzerland, Monday, May 11, 2020. (Ennio Leanza/Keystone via AP)
Kvízy 2.9. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Spomínate na svoje školské časy v dobrom alebo radšej na ne nemyslíte?

Spomínate rada na školské lavice a občas si vravíte, že by ste sa do nich najradšej vrátili? Alebo bolo pre vás to obdobie pohromou a ste rada, že ho máte dávno za sebou?

20170612 Sicília a jej miesta
Kvízy 31.8. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Ako dobre sa vyznáte v odrodách vín?

V tomto teste zistíte, či ste skutočný bonviván.

Viete, kde stojí takýto dom?
Kvízy 28.8. 2021 12:00

OTESTUJTE SA: Viete, v akej krajine stojí ten-ktorý dom?

Každá krajina, každý región má svoju typickú architektúru. Teraz síce môžete cestovať len prstom na mape, ale aj tak by ste si mohli prevetrať svoje znalosti, ako dobre poznáte typickú architektúru v zahraničí. Uhádnete podľa obrázkov, kde jednotlivé domy môžu stáť?

Karel Gott
Kvízy 26.8. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Ako dobre máte zmapovaný život Karla Gotta? Ovládate fakty z jeho života?

Ako sa volá spevákova manželka vie snáď každý. Ale pamätáte sa, ako sa volala jeho najvernejšia fanúšička, ktorá ho prenasledovala? Aké ocenenia získal a kde sa vlastne narodil? Zistite, ako dobre sa vyznáte vo faktoch o speváckej legende.

Na jednej lodi. Mečiar a tí ostatní.
Kvízy 24.8. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Hovoria vám niečo tieto politické esá minulosti?

Pred dvoma dekádami mali výtlak na spoločenské dianie ako dnes Danko, Sulík či Matovič. Ich politická hviezda však už dávno nežiari na našom politickom nebi ani na predných stranách novín ako kedysi. Spomeniete si ešte na našich ústavných činiteľov minulosti?

Rozhľadňu nad Modrou pomenovali po lesníkovi, ktorý sa zaslúžil o rozvoj turizmu.
Kvízy 21.8. 2021 12:00

Poznáte rozhľadne na Slovensku? OTESTUJTE SA, kde sa ktorá nachádza

Veľký test slovenských rozhľadní. Viete, kde sa ktorá nachádza?

Video obsah