Kvízy

Olympia
Domov 16.1. 2021 12:00

TEST PRE ZEMEPISNÝCH FAJNŠMEKROV: Poznáte hlavné mestá federatívnych štátov USA?

Každý z 50 štátov USA má svoje hlavné mesto. Niektoré vás môžu naozaj prekvapiť. Alebo nie?

Beautiful legs with panties being taken off.
Kvízy 14.1. 2021 20:00

TOTO by ste mali ovládať vo vlastnom záujme! Viete ako a kde sa berú pohlavné choroby?

Pohlavné choroby znepríjemňujú život človeku až až. Viete ktorá vedná disciplína sa nimi zaoberá alebo kde sa berú? Odborníci tvrdia, že najlepšie ako sa im vyvarovať, je používať ochranu alebo žiť monogamnom vzťahu,

Poznáte najkrajšie hrady a zámky Európy?
Kvízy 12.1. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Poznáte najkrajšie hrady a zámky Európy?

Rád/rada cestujete a spoznávate európsku históriu? Určite neobchádzate na svojich cestách hrady a zámky. Poznáte tie najkrajšie v Európe?

Sardínia
Kvízy 9.1. 2021 12:00

OTESTUJTE SA: Ostrovy Stredomoria - ku ktorým krajinám patria?

Krajiny okolo Stredozemného mora sú veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou. A najmä malebné ostrovy a ostrovčeky. Ako dobre ich poznáte? Viete, ku ktorej krajine tie-ktoré ostrovy patria?

Mojsej sa opäť predviedol!
Kvízy 7.1. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Ktoré hviezdy skončili v base? Akých spoločenských prešľapov sa dopustili?

Aj celebrity sú len ľudia. Potvrdzujú to niektorí zástupcovia nášho šoubiznisu žiaľ aj v negatívnom zmysle. Skúste si spraviť kvíz, či sa vyznáte v prešľapoch našich hviezd. A kto mal aké opletačky so zákonom a aké spoločenské trapasy predviedli

Britský politik a štátnik, spisovate¾, historik sir Winston Leonard Spencer Churchill sa narodil pre 135 rokmi , 30. novembra 1874. Bol premiérom Spojeného krá¾ovstva v rokoch 1940-45 a 1951-55 . V roku 1953 mu udelili Nobelovu cenu za literatúru. Poèas 1. svetovej vojny nauèil Churchill námorníkov britskej krá¾ovskej flotily používa bojový pozdrav rímskych légií. Dva roztvorené vztýèené prsty nad zovretou dlaòou sa odvtedy používajú na celom svete na znak víazstva. Churchill bol vynikajúcim r
Kvízy 5.1. 2021 20:00

OTESTUJTE SA: Zaujímavé fakty z histórie: Vedeli ste, že ...

Ak ste hodiny dejepisu na základných a stredných školách nemali v obľube, zrejme vám vaši učitelia nehovorili zaujímavosti, ale len holé, nudé fakty. Nie žeby tie neboli podstatné, no ruku na srdce, kto si pamätá každý jeden rok významnej udalosti či rôzne mená panovníkov. V tomto teste sa však dozviete niečo, čo ste pravdepodobne netušili!

Pizza
Kvízy 2.1. 2021 12:00

Odkiaľ pochádza paella, kto hľadá hľuzovky? Poznáte európsku kuchyňu?

To, že pizza a špagety pochádzajú z Talianska, a že domovom šampanského je Francúzsko, vie asi každý. Ale niektoré tradičné jedlá sú populárne v celej Európe, pričom mnohí niekedy ani nevedia, odkiaľ pochádzajú, alebo ako sa volajú. Je to aj váš prípad? Poznáte európsku kuchyňu?

Trilógia patrila ku kinohitom na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov.
Kvízy 31.12. 2020 20:00

OTESTUJTE SA Čo všetko ste si (ne)všimli v Troškovej trilógii Slnko, seno...?

Komédie režiséra Zdenka Trošku kedysi pobláznili celé Československo, do kín prúdili milióny divákov. No ani dnes nie je televíznym divákom ľahostajná. Patríte k nim aj vy?

Slovenskí politici
Kvízy 29.12. 2020 20:00

OTESTUJTE SA: Ktorý politik robí hanbu vášmu mestu alebo obci?

Ich mená iste poznáte. Teda minimálne tí z vás, ktorí sa čo len trocha vyznajú v slovenskej politickej scéne. Ale spomeniete si, odkiaľ naši známi politici – súčasní alebo bývalí, pochádzajú?

Slepá mapa Slovenska.
Kvízy 26.12. 2020 12:00

OTESTUJTE SA Slepá MAPA Slovenska: Uhádnete, kde leží aké mesto?

Ste vlastenec alebo toho len veľa narozprávate? Dokážte to.

Vďaka digitálnej technológii sa aj v úlohe Perinbaby vráti obľúbená Guilietta Masina.
Kvízy 24.12. 2020 20:00

OTESTUJTE SA: Ako dobre sa vyznáte v kultových vianočných rozprávkach?

Bez niektorých si nevieme predstaviť Vianoce. Ďalšie nám už idú trochu na nervy, no pozrieme si ich s úsmevom na tvári každý jeden rok. Ako dobre sa v nich vyznáte a poznáte každý jeden detail?

Talianska mafia Cosa Nostra spáchala na dvojicu prokurátorov krvavý atentát v roku 1992.
Kvízy 22.12. 2020 20:00

OTESTUJTE SA: Čo viete o mafii a jej vodcoch vo svete?

Mafia sa od iných typov zločinu líši organizovanou štruktúrou a často aj infiltráciou do štátu. Medzi jej najčastejšie aktivity patrí obchod s drogami, alkoholom či bielym mäsom. Aké sú vaše znalosti z oblasti zločineckých organizácií, ich šéfov a činnosti?

(Ilustračné foto)
Kvízy 19.12. 2020 12:00

OTESTUJTE SA: Máte hlavu v oblakoch alebo stojíte nohami pevne na zemi?

Dokážete byť tu a teraz, v prítomnom okamihu, stáť nohami pevne na zemi? Alebo je vaša myseľ nesústredená a hlava v oblakoch?

Môžem si sadnúť na kolienka?
Kvízy 17.12. 2020 20:00

Skúste si tipnúť: O koľko rokov mladších partnerov si našli tieto celebrity?

Láska kvitne v každom veku. Svoje by o tom mohli povedať tieto dámy šoubiznisu. Niektoré sú staršie a so svojimi milencami majú medzi sebou obrovskú vekovú priepasť. V iných prípadoch ide iba o niekoľko rokov.

New York
Kvízy 15.12. 2020 20:00

OTESTUJTE SA: Poznáte prezývky svetových metropol?

Každé mesto má svoj oficiálny názov, ale mnohé mestá majú aj prezývky, pod ktorými ich väčšina ľudí spozná. Patríte medzi nich? Skúste sa otestovať, či poznáte „Benátky severu“, alebo „mesto zamilovaných“.

Atrakcie a dominanty miest.
Domov 10.12. 2020 20:00

OTESTUJTE SA: Poznáte európske mestá podľa ich dominánt a atrakcií?

Každé mesto má svoju dominantu či atrakciu. Ak ste náruživý cestovateľ, určite ich poznáte. Viete pomenovať mesto podľa jeho „poznávacieho prvku“?

Video obsah