Zahraničie

Voajk kráča okolo zničeného paneláku po ostreľovaní v ukrajinskom meste Černihiv počas 116. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 19. júna 2022. FOTO TASR/AP
Zahraničie 29.6. 2022 15:45

NATO odsudzuje ruskú agresiu: Rusko je pre spojencov najvážnejšou bezpečnostnou hrozbou

Ruská federácia predstavuje najvážnejšiu a priamu hrozbu pre bezpečnosť spojencov združených v NATO a tiež pre mier a stabilitu v euroatlantickom priestore.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg sa prihovára počas tlačovej konferencie pred nadchádzajúcim summitom NATO v Madride 27. júna 2022 v Bruseli. Hlavy štátov krajín NATO sa stretnú na summite, ktorý začína v utorok 28. júna 2022. FOTO TASR/AP
Zahraničie 29.6. 2022 15:25

NATO výrazne posilní východné krídlo, a to nie je všetko: Na čom sa ešte dohodli členské štáty?

Hlavy štátov a vlád 30 členských štátov NATO sa počas prvého dňa summitu v Madride rozhodli výrazne posilniť východné krídlo Aliancie.

Na snímke generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg sa prihovára počas summitu lídrov NATO v Madride 28. júna 2022. Lídri krajín NATO sa stretnú na summite, ktorý potrvá od 28. do 30. júna 2022. FOTO TASR/AP
Zahraničie 29.6. 2022 14:55

Veľký krok: NATO prizvalo do svojich radov Fínsko a Švédsko

Severoatlantická aliancia na summite v Madride v stredu rozhodla o prizvaní Fínska a Švédska do svojich radov

Alan Hovard and Caroline Byronová kvôli svojej svadbe dali zavrieť navštevovaný palácik z 18. storočia.
Zahraničie 29.6. 2022 14:00

Svadba na šľaktrafenie: Miliardár a kuchárka dobre naštvali ľudí! Dostala radnica úplatok?

Honosná veselica miliardára a známej šéfkuchárky plná celebritných hostí poriadne naštvala obyčajných Talianov i turistov

Na archívnej snímke zo 17. júna 2022 bývalý prezident Spojených štátov, republikán Donald Trump rozpráva počas konferencie Cesta k väčšine v Nashville. Trump v piatok 24. júna ocenil rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, ktorý zrušil takmer 50 rokov starý rozsudok v prípade
Zahraničie 29.6. 2022 10:45

Trump mal napadnúť šoféra: Ja som prezident, vezmite ma hneď ku Kapitolu, hulákal

Bývalá asistentka v administratíve Donalda Trumpa Cassidy Hutchinsonová v utorok povedala, že americký exprezident sa 6. januára 2021 dopustil prejavov násilia voči príslušníkom americkej tajnej služby s cieľom dostať sa k washingtonskému Kapitolu.

Na archívnej snímke zo 7. novembra 1991 Ghislaine Maxwellová. Americká federálna prokuratúra žiada minimálne 30 rokov väzenia pre Ghislaine Maxwellovú, bývalú priateľku zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Vlani v decembri ju súd uznal za vinnú z toho, že Epsteinovi pomáhala pri pohlavnom zneužívaní maloletých dievčat. FOTO TASR/AP
Zahraničie 29.6. 2022 8:55

Bodka za nechutným procesom: Epsteinova priateľka pôjde na 20 rokov do väzenia

Na 20 rokov väzenia odsúdil v utorok americký súd Ghislaine Maxwellovú, bývalú priateľku zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina.

Britský premiér Boris Johnson gestikuluje na leteckej základni Britského kráľovského letectva (RAF) v anglickej obci Brize Northon po prílete z Ukrajiny v sobotu 18. júna 2022. Západ sa musí pripraviť na dlhý boj, keďže ruský prezident Vladimir Putin sa na Ukrajine uchyľuje k opotrebovávacej vojne. V nedeľu 19. júna to uviedol Johnson.  Britský premiér v piatok navštívil Kyjev, kde sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.
Zahraničie 29.6. 2022 8:40

Britský premiér označil ruskú inváziu za mačistickú: Vojna by sa nezačala, keby bol Putin žena

Ruský prezident Vladimir Putin by nezačal vojnu na Ukrajine, keby bol žena, povedal britský premiér Boris Johnson.

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok pred zasadnutím vlády SR 15. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Zahraničie 29.6. 2022 8:30

Turecko súhlasí so vstupom Fínska a Švédska do NATO: Korčok hovorí o historickom míľniku

Stretnutia na samite lídrov členských krajín NATO v Madride už priniesli prvé výsledky, napísala v utorok večer na Facebooku prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Ruský oligarcha Oleg Deripaska.
Zahraničie 29.6. 2022 7:00

Ruský oligarcha Deripaska: Zničenie Ukrajiny bude kolosálnou chybou

Vo svojom verejnom vystúpení na Moskovskej štátnej univerzite, aké v jeho prípade bývajú zriedka, Deripaska uviedol, že v Rusku "neexistuje žiadny potenciál na zmenu režimu".

Najmladší potomok Beckhamovcov Harper sa pomaly stáva módnou ikonou.
Mediálny magnát Murdoch bude platiť a Mick Jagger si konečne vydýchne - nechcel mať kontroverzného miliardára v rodine.
Zahraničie 28.6. 2022 16:00

Rozvod v deväťdesiatke: Mediálny magnát Murdoch bude platiť a Mick Jagger si konečne vydýchne

Ak niekoho správa o konci manželstva Ruperta Murdocha a Jerry Hallovej potešila, tak určite 78-ročného britského hudobníka.

Na archívnej snímke z 23. decembra 2021 Dmitrij Peskov, hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina,  odpovedá na otázkly novinárov počas tradičnej koncoročnej tlačovej konferencie v Moskve. Moskva nemá nič spoločné so zverejnením údajných odpovedí USA a NATO na ruské návrhy bezpečnostných záruk, ktoré sa v stredu objavili na stránkach španielskeho denník El País. Vyhlásil Peskov v stredu 2. februára 2022 v Moskve. FOTO TASR/AP
Zahraničie 28.6. 2022 13:25

Kremeľ: Vojna sa môže skončiť ešte pred koncom dnešného dňa, pod touto podmienkou

Rusko zastaví svoju ofenzívu, ak sa Ukrajina vzdá, uviedol v utorok Kremeľ a zároveň vyzval Kyjev, aby nariadil svojim vojakom zložiť zbrane.

Speváčka Beyoncé
Zahraničie 28.6. 2022 13:00

Toto že je mama speváčky Beyoncé? Ťahá jej na sedemdesiat, no vyzerá výborne, pozrite!

Niet pochýb, po kom zdedili speváčka Beyoncé spolu s jej mladšou sestrou Solange krásu.

Julia Tymošenková
Zahraničie 28.6. 2022 12:55

Tymošenková nevidí šancu na mier: Putin zničí celú Ukrajinu a zabije celý ukrajinský ľud

Ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková v súčasnosti – viac než štyri mesiace po začatí ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu – nevidí nijakú šancu na diplomatické a mierové riešenie situácie.

Andrewsova vojenská základňa - Americký prezident Joe Biden odpovedá na otázky novinárov pred odletom do Los Angeles na Summitu Amerík na Andrewsovej vojenskej základni 8. júna 2022. Biden sa koncom júna stretne so spojencami v Nemecku a Španielsku. Cieľom oboch zastávok je
Zahraničie 28.6. 2022 12:15

Vracia úder: Rusko zaviedlo odvetné sankcie aj voči manželke a dcére Joea Bidena

Rusko zaviedlo v utorok sankcie voči 25 americkým občanom vrátane manželky a dcéry amerického prezidenta Joea Bidena.

Madonna
Zahraničie 28.6. 2022 11:29

Tak to je gól! Keď uvidíte Madonninho syna Rocca, neuveríte vlastným očiam: To že je on? FOTO

Dlhovlasá "mánička" či dohola vystrihaný rebel? Tak takto už syn slávnej Madonny Rocco Ritchie nevyzerá. Pozrite FOTO!

Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev počas stretnutia v Moskve 27. januára 2022. Proces rokovaní o bezpečnostných zárukách je jediný spôsob, ako vyriešiť súčasnú situáciu, uviedol podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
Zahraničie 28.6. 2022 8:55

Ruský exprezident: Zásah na Kryme zo strany krajiny NATO by znamenal tretiu svetovú vojnu

Akýkoľvek zásah súvisiaci so situáciou na polostrove Krym zo strany členského štátu Severoatlantickej aliancie sa rovná vyhláseniu vojny Rusku, ktorá by mohla viesť až k tretej svetovej vojne.

Útok na zaplnené nákupné centrum ukazuje Putinovu krutosť a barbarstvo, vyhlásil Boris Johnson
Zahraničie 28.6. 2022 7:00

Útok na zaplnené nákupné centrum ukazuje Putinovu krutosť a barbarstvo, vyhlásil Boris Johnson

Ruský raketový útok na zaplnené nákupné centrum v Kremenčuku v Poltavskej oblasti na Ukrajine ukazuje "krutosť a barbarstvo" ruského prezidenta Vladimira Putina. Vyhlásil to v pondelok britský premiér Boris Johnson, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

OSN i USA odsúdili ruský raketový útok na nákupné centrum v Kremenčuku, je naskrz ohavný
Zahraničie 27.6. 2022 23:59

OSN i USA odsúdili ruský raketový útok na nákupné centrum v Kremenčuku, je naskrz ohavný

Úrad generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa a tiež americký minister zahraničných vecí Antony Blinken odsúdili pondelkový raketový útok Ruska na zaplnené nákupné centrum v ukrajinskom Kremenčuku. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AFP.

Kontroverzné rozhodnutie Indonézie: Pozvnánku na novembrový summit G20 na Bali dostal aj Putin
Zahraničie 27.6. 2022 22:00

Kontroverzné rozhodnutie Indonézie: Pozvnánku na novembrový summit G20 na Bali dostal aj Putin

Šéf Kremľa Vladimir Putin sa plánuje osobne zúčastniť na novembrovom summite skupiny G20 na indonézskom ostrove Bali. Oznámil to v pondelok jeho poradca pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov, informuje agentúra AFP.

Video obsah