Nielen v lete ide o módu, aj zasnežené kopce si pýtajú poriadnu dávku trendy otepľovačiek a vetroviek. Sezóna chlpatých rukavíc a kožušinových čiapok je tu. Určite nepodceňujte výber a stavte na kvalitu. Na svahu je prvoradý komfort a teplo. Na lyžiarskom oblečení sa neoplatí šetriť. Ak sa vám nechce každý rok investovať do nového, stavte na jednofarebné komplety. Každý rok ich môžete oživiť rôznymi kovovými doplnkami. Bronzová, strieborná či zlatá pôsobia luxusne a nezunujú sa.

S výraznými okuliarmi: Zrkadlovky vo výrazných farbách ochránia pred horským slnkom.
S výraznými okuliarmi: Zrkadlovky vo výrazných farbách ochránia pred horským slnkom.
Zdroj: Getty images

Kráľovná temnoty

Zoznámte sa. Tento rok hrá hlavnú úlohu čierna. V móde sú jednofarebné čierne bundy, nohavice, čiapky, šály a rukavice. Trendy sú aj kombinézy. Praktické využitie je však už niekoľko sezón u dám sporné. Dvojdielna súprava sa ľahšie mení. Čiernu môžete skrášliť farebnými nohavicami alebo doplnkami. V každom prípade trafíte do čierneho.

Maximálne: Takzvané oversize modely sa nosia aj na horách.
Maximálne: Takzvané oversize modely sa nosia aj na horách.
Zdroj: Getty images

Podobne úspešná však budete aj s jej opakom, a to bielou. Pravdaže, ide o farbu, ktorá je extrémne háklivá. Ak nie ste dobrá lyžiarka a často padáte na zadok, nie je to pre vás najlepšia voľba. Alebo takúto súpravu prevetrajte iba na ceste do reštaurácie, na prechádzke k svahu či pred fotoaparátom. Na športovanie si oblečte iný.

Doplnky

Z praktického, ale i z módneho hľadiska nepodceňujte čiapku, rukavice či šál. Na svahu podčiarknu krásu vášho modelu. Kožušina je súčasťou zimných outfitov, nesmie chýbať ani na lyžiarskej bunde či čiapke. Na výber sú rôzne farby a veľkosti. Čiernou bundou s kožušinovou kapucňou určite nič nepokazíte. Samozrejme, prikláňame sa k jej umelej verzii. Zaujímavý je aj kontrast, ak je výraznej farby.

Divočina

Túto sezónu sú opäť dovolené i výrazné, až neónové farby. Ak túžite na svahu svietiť, zadovážte si žiarivú zelenú či žltú. Efektné sú tiež zvieracie vzory. Dokonca letia aj tie neprirodzené. Predsa len, videli ste neónového tigra alebo ružovú zebru?