Tip na článok
Do škandálu je zapletený aj Kevin Spacey

Antikampaň #metoo: Prečo my nie? - sťažujú sa obézne dievčatá pre zmenu na nedostatok záujmu mužov

V Hollywoode graduje škandál so sexuálnym obťažovaním. Po rokoch sa hlásia mnohé ženy, ktoré sa označujú za obete známych osobností. Sarkastická antikampaň s názvom #me too si už zobrali na paškál

Dramatická situácia medzi vyberanou americkou smotánkou naberá stále väčšie a väčšie rozmery. Za sexuálnych predátorov doteraz obvinili údajné obete takmer sto hercov, hudobníkov, fotografov či režisérov. Škandál spustilo obvinenie známeho amerického režiséra Harveyho Weinsteina. Z nevhodného správania so sexuálnym podtextom obvinili hviezdy ako Kevina Spaceyho, Bena Afflecka, spevák R. Kellyho, hereca Charlieho Sheena, fotografa Terryho Richardsona či právnika Roberta Shapira a mnohých ďalších. Posledný menovaný sa preslávil obhajobou amerického športovca O.J Simpona, ktorý podľa obžaloby zavraždil svoju ex manželku a jej partnera.

Väčšina z obetí prehovorili po rokoch. Pridali sa tak k prvej. Istá herečka vypovedala pre noviny New York Times o jej skúsenostiach z režisérom Harveym Weinsteinom a okamžite spustila vlnu priznaní. Tisíce žien i mužov po celom svete zverejňujú svoje nemilé skúsenosti. Za obťažovanie označili aj sexuálne správy či obnažené fotografie. Dokonca americká gymnastka McKayla Maroney zverejnila svoju skúsenosť, ktorú mala ako trinásť ročná s tímovým doktorom.

Zverejňovanie skúseností rozprúdila herečka Alyssa Milano. Ženy vyzvala aby na sociálnych sieťach priznali obťažovanie a označili ich symbolom - hashtagom #me too. Do kampane na sociálnych sieťach sa zapojili tisícky žien.

No dlho na seba nenechala čakať ani antikampaň. Neatraktívne ženy sa sťažujú, že ich nikto neobťažoval. Rozpútali boj #why not me. Dámy sa sťažujú, že im nikto nedal žiaden oplzlý návrh. „Už dvadsať rokov sa pohybujem v šoubiznise. Za tú dobu mi ani jeden producent a vplyvnú muž nesiahol na zadok. Chcela by som byť slávna, ale ako na to, keď predo mnou nechce žiaden producent masturbovať?,“ posťažovala sa príležitostná herečka a telefónna operátorka Dorothy Dickinsová. Zo škandálu si robia srandu aj ďalšie. A tvrdia, že sa cítia ako menejcenné: „Možno nie som krásna navonok, ale vnútri som krásna bytosť. Triedim odpad a viem načúvať,“ robia si žarty na weboch.

Situáciu zľahčujú aj historky z iného súdka. Napríklad ako James Cameron plánuje prefilmovať Titanic, bez hlavnej hviezdy Leonarda DiCapria. Ten je tiež na zozname amerických chlípnikov. O slovo sa vraj hlásia potomkovia Leonarda Da Vinciho a priznali sa aj korytnačky Ninja.

VIDEO Plus 7 Dní