Tip na článok
Podľa štúdie značky džínsov na ženách čo sa týka vreciek šetria.

Bezprávie na ženách neskončilo: Takúto krivdu objavili v módnom priemysle vedci!

Matúš Német

Zdalo by sa, že rodová rovnosť žne posledné roky veľké úspechy o čom svedčia aj rôzne kampane proti sexuálnemu zneužívaniu žien. Napriek tomu, že postupne bude dlhší pohľad na kolegyňu v práci trestným činom, vedci objavili nerovnosť medzi mužmi a ženami tam kde by ste to určite nečakali.

Galéria k článku (3 fotografie )
Predné vrecká sú podľa štúdie u mužských modelov o 48 percent väčšie.
Predné vrecká sú podľa štúdie u mužských modelov o 48 percent väčšie.
Podľa štúdie značky džínsov na ženách čo sa týka vreciek šetria.

Podľa novej štúdie však rodová rovnosť absentuje v jednej časti oblečenia, ktoré je príznačné tak pre ženy ako mužov. Reč je o vreckách na džínsoch. Podľa najnovších zistení majú ženské šaty menšie vrecká ako „vačky“ opačného pohlavia.

Ako uvádza britský Independent, podľa štúdie ženské vrecká na džínsoch sú o 48 percent menšie a o 6,5 percenta užšie ako mužské.

Tím výskumníkov analyzoval až 80 džínsov od 20 veľkých módnych značiek ako Calvin Klein, H&M, Levi´s, Wrangler alebo Ralph Lauren. Vo všetkých prípadoch zistili, že ženské vrecká boli značne menšie a tým pádom slúžiace len k estetickému účelu.

Chlapom vojde všetko

Vedci testovali, ktoré z klasických vecí ako kľúče, telefóny alebo peňaženky, vojdú do mužských a do ženských vreciek. Zistili, že len do 40 percent predných vreciek ženských džínsov vojde telefón iPhoneX. Horšie to už je pri modele telefónu Samsung Galaxy. Ten vojde len do 20 percent vreciek. Úplne naopak to vyzeralo pri testovaní mužských džínsov. Najnovší model iPhonu vojde do každého vrecka a Samsung Galaxy až do 95 percent džínsov.

Najviac „rovnostárski“ voči ženským vreckám na džínsoch sú značky H&M, Abercrombie&Fitch a American Eagle. Napriek tomu aj pri týchto výrobcoch boli mužské modely so značne väčšími vreckami. O tom prečo táto nerovnoprávnosť na vreckách existuje vedci nepojednávali. Nepriamo to však poukazuje na fakt, že hlboko do vreciek majú paradoxne muži. 

 

VIDEO Plus 7 Dní