Bodaj by nie, veď téma kráľovskej romance je sama osebe zárukou sledovanosti bez ohľadu na kvalitu výsledku. Televízny film o princovi Harrym a americkej herečke Meghan Marklovej vznikne expresne rýchlo. Love story má naplánovanú premiéru ešte pred reálnou tohtoročnou májovou svadbou dvojice. Nečudo, záujem o pár bude práve v tom čase kulminovať.

Kronika páru

Známe je už obsadenie hlavných rolí. Herečka Parisa Fitz-Henleyová sa na sociálnej sieti sama pochválila, že si zahrá bývalú hviezdu seriálu Kravaťákov (Suits). Štyridsaťročná Parisa hrala napríklad v seriáloch Jessica Jones či Midnight, Texas. Jej výber je celkom logický. Na Meghan sa podobá, obe sú miešanky. Budúca kráľovská nevesta má po matke afroamerický pôvod, Parisin otec je Jamajčan. Ryšavého princa Harryho stvárni Murray Fraser. Ten hral v krimi minisérii The Loch aj v úspešnom seriáli o britskej kráľovnej Viktórii. Inak sme pri jeho lustrovaní nenašli vek, ale po filme Harry & Meghan - A Royal Romance jeho hviezda isto o dosť poskočí.

„Film zachytáva históriu princa Harryho a Meghan Marklovej od chvíle, keď sa stretli na rande naslepo, ktoré na nich narafičili priatelia, cez počiatočné stretávanie - to dokázali utajiť pred svetom - až po intenzívny záujem médií o ich vzťah a Meghanin život ako rozvedenej americkej herečky,“ znie synopsa pripravovaného filmu. Réžie sa chopil Menhaj Huda, rodák z Bangladéša žijúci v Londýne. „Som nadšený, že vám priblížime inšpiratívny milostný príbeh našej doby,“ napísal nadšene na Twitteri.

Totálny prepadák

Pre spoločnosť Lifetime je film zároveň šanca napraviť si renomé. Televízia totiž stála aj za vznikom filmu o Harryho staršom bratovi a jeho švagrinej s názvom William a Kate - Kráľovský príbeh lásky. V očiach kritikov išlo o totálny prepadák. Na obrazovky sa dostal taktiež krátko pred svadbou princa Williama a Kate Middletonovej v apríli 2011. Dvojicu, ktorá zahorela láskou ešte na univerzite v Škótsku, si zahrali anglická herečka Camilla Ludding­tonová (Klinika Grace/Grey’s Anatomy) a novozélandský kolega Nico Evers-Swindell (The Assassination of Gianni Versace - American Crime Story). Svojimi výkonmi nikoho nenadchli. The Guardian doslova príšernému filmu vyčítal okrem slabého príbehu to, že sa celý točil v Los Angeles a na výsledku to bolo poriadne vidieť. Herci so zlým britským akcentom vyzerali skôr ako Kalifornčania než obyvatelia Spojeného kráľovstva. Ešte aj londýnske autobusy jazdia vo filme po pravej strane.

Hádam sa tvorcovia filmu o Harrym a Meghan poučia z týchto chybičiek krásy. Film o nich sa má točiť v Los Angeles a v kanadskom Vancouvri. V Kanade, konkrétne v meste Toronto, nakrúcala Meghan spomínaný seriál Kravaťáci. Dnes už si plní „len“ povinnosti budúcej kráľovskej nevesty a na filmovom plátne sa objaví už len vtedy, keď ju bude hrať niekto iný.