Tip na článok
Do konca leta by mohli ceny leteniek klesnúť, čo turistov isto poteší.

Dobrá správa pre dovolenkárov: Nízkonákladová letecká spoločnosť avizuje do konca leta zníženie cien!

Dobrá správa pre milovníkov cestovania. Nízkonákladovej leteckej spoločnosti prudko narástol zisk, ale čo viac poteší turistov, ktorí aktuálne pokukujú po lacných letenkách, ich cena do konca leta ešte pravdepodobne klesne.

Galéria k článku (13 fotografií )
Ryanair: Nízkonákladová letecká spoločnosť avizuje, že ceny leteniek by mohli do konca augusta klesnúť.
Ryanair: Nízkonákladová letecká spoločnosť potvrdila rapídny nárast ziskov.
Ryanair: Nízkonákladová letecká spoločnosť potvrdila rapídny nárast ziskov.

Najväčšej európskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti sa darí. Írsky Ryanair zaznamenal nárast zisku v prvom štvrťroku o 55 % na 397 miliónov eur, pričom analytici odhadovali priemerný zisk podľa bloomberg.com na 342 miliónov eur.

Konkurenčný boj

Finančný riaditeľ spoločnosti Neil Sorahan uviedol, že ich postavenie na trhu je silné, svedčia o tom zabúkovavné letenky. „S lacným palivom prišli na trh hráči, ktorí by tu dosť možno byť nemali,“ reagoval na konkurenciu spoločností s lacnými letenkami.

Podľa spoločnosti budú ceny leteniek do konca roka „silno konkurencieschopné“ vzhľadom na nadmerné prepravné kapacity do miest ako Španielsko, Portugalsko, Blízky východ, Tunisko a Turecko. Samozrejme, každé znižovanie cien je dobrou správou pre turistov.

Ryanair v posledných rokoch zvýšil svoju prepravnú kapacitu o 33 % a sám tak prispel k tlaku na ceny leteniek v Európe. Podľa Sorahana by do konca augusta mohli klesnúť ceny leteniek ešte o sedem až deväť percent.

Ďalší pokles do konca roka

Nízkonákladová spoločnosť má smelé plány. Medziročne navýšiť počet cestujúcich o milión, teda na 131 miliónov zákazníkov.

Výnosy pre rok 2018 odhadujú v rozmedzí 1,4 až 1,45 miliardy eur. Ceny letov by medziročne mohli klesnúť o 8 percent.

VIDEO Plus 7 Dní